Richard Ginori 1735
 Dzięki ogromnej historii rzemiosła, która trwa już ponad 280 lat, twórczość Richarda Ginori jest wyrazem  czystej doskonałości, a sam artysta  jest jednym z wiodących włoskich producentów wysokiej jakości porcelanowych zastaw stołowych. W ofercie marki znajdziecie  piękne talerze, kubki, miski  i inne dodatki w gamie oszałamiających wzorów i kolorów.

 Firma została założona w  1735 roku przez  Carlo Ginori w Sesto Fiorentino we Włoszech i  pozostawała pod kontrolą rodziny do 1896 roku. W tym czasie została włączona także do Società Ceramica. Od 1806 r. Kierunek Manifatury przechodzi w ręce Leopoldo Carlo Ginori Lisci. Młody spadkobierca natychmiast pokazuje, że ma szeroką wizję przedsiębiorczości i rozpoczyna proces głębokiej odnowy. Produkcja rozszerza się i rodzi się firma ceramiczna Richard Ginori. Tradycja mistrzów rzemiosła spotyka się z nowymi technologiami, a kreacje są udoskonalane dzięki zastosowaniu nowych patentów. Z biegiem lat firma pozyskała najlepszych projektantów, takich jak architekt Gio Ponti czy artysta Paola Navone.
Dziś Richard Ginori jest najbardziej znaną włoską fabryką produkującą porcelanowe naczynia stołowe. Ich ręcznie robione, elegancko zaprojektowane produkty zdobią muzea i stoły zarówno zamożnych, jak i aspirujących klas średnich. Ich oferta obejmuje kolekcje ręcznie malowaną ceramikę łączoną z materiałami szlachetnymi. Niektóre z ich oryginalnych wzorów są nadal produkowane do dzisiaj. 
 W 2013 roku firma Gucci zakupiła Richarda Ginori 1735, zapewniając, że firma pozostanie wierna włoskiemu dziedzictwu w produkcji najlepszych porcelanowych zastaw stołowych.
Porcelana wytwarzana jest głównie z glinki kaolinowej i wypalana w wysokich temperaturach, co powoduje proces zwany witryfikacją. Znana jest ze swojej wytrzymałości, twardości, białości wiązkości, przezroczystości i nieprzepuszczalności.

 Naczynia obiadowe Richard Ginori są wyrafinowane, pięknie kolorowe i rysowane z misternymi detalami, eleganckimi kształtami i estetyką, która jest wyjątkowa i włoska! Wszystkie wzory są ręcznie malowane lub ręcznie zdobione, a nawet ich białe wzory są pełne wdzięku.
 Paleta kolorów zastosowana w ceramice Ginori jest własnością ich kolekcji, a formuły tworzone i utrzymywane przez stulecia przez ich rzemieślników. 
Warto dodać, ich sklep w centrum Florencji był pierwotnie willą rodzinną i nadal jest własnością potomków Ginori, a Carlo Lorenzini- autor Pinokia napisał słynną bajkę, gdy był tam gościem.
Dla miłośników pięknych rzeczy upominek od Ginori z pewnością sprawi wiele radości!Comments

  1. Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
    you made blogging look easy. The overall look of your web site is wonderful, let alone the content!

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts