LeysiefferHistoria czekoladowej manufaktury sięga odległych czasów.
Ulrich Leysieffer wraz z żoną Emilią w kwietniu 1909 r. zrealizowali swoje największe marzenie o posiadaniu cukierni. Jego nacisk na wysoką jakość, wrodzona przedsiębiorczość sprawiła, iż firma w niedługim czasie odniosła niebywały sukces na rynku cukierniczym.
 W czasie II wojny światowej kawiarnia została poważnie uszkodzona.  Karl - syn Ulricha podążając śladami ojca, przebudował miejsce w sklep spożywczy i wraz ze swoją rodziną kontynuowali dzieło  swoich rodziców. Wielką pasją Karla także od zawsze były praliny. Używał każdej wolnej minuty do majsterkowania z przepisami na te małe przysmaki.
 W 1967 r. dołączył do firmy Axel Leysieffer jako przedstawiciel trzeciego pokolenie, a w 1973 r. firma przeniosła się do większej siedziby w Osnabrück-Atter. 
 Axel Leysieffer również dorastał w domu pełnym zamiłowania do słodyczy. Wielokrotnie przyciągał uwagę niezwykłymi i niebanalnymi  pomysłami: wprowadził m.in. kolor czarny jako korporacyjny kolor marki. Jego szczególną pasją było eksperymentowanie i łączenie kontrastujących  ze sobą smaków. Przykładem mogą być czekoladki z solą morską lub lawendą - a także nasza popularna czekolada chili. Polecam!
 W 1985 roku otworzył  już pierwszą kawiarnię-bistro w Westerland na wyspie Sylt.
Syn Axela, Jan Leysieffer wiedział od najmłodszych lat, że chce podążać śladami ojca. Dziś zarządza firmą w czwartym pokoleniu i kładzie tak samo duży nacisk na zachowanie tradycyjnych wartości korporacyjnych, jak i na nowoczesny, przyszłościowy rozwój marki. Dzięki nowemu sklepowi internetowemu Leysieffer stworzył nowy oddział, który nie ma sobie równych pod względem wirtualnego świata zakupów i rozrywki. Jego żona, Sylvia Leysieffer  nadała firmie własny styl. Opakowania i projekty są  bowiem tworzone i malowane przez nią. ''Stawianie jakości ponad wszystko'' - to głowne credo marki.
Niemal wszystko jest wciąż wytwarzane z tradycyjnym kunsztem przez  największych mistrzów cukiernictwa i  ich asystentów. Używają wyłącznie wysokiej jakości, naturalnych, naturalnych składników i organicznie uprawianego kakao - co ważne nie stosują żadnych sztucznych dodatków ani konserwantów. 
Wiele produktów Leysieffer to dziś prawdziwa klasyka. W związku z tym, marka  nie jest zainteresowana ciągłym podążaniem za nowych trendami, ale wciąż  skupiona na opracowywaniu kultowych pralin, które stały się już hitem w ofercie Leysieffer.
To kolejna podpowiedź na fantastyczne i pyszne upominki dla Waszych bliskich. Sama skusiłam się na kilka pięknych rzeczy w tym kalendarz adwentowy, który już zdobi moją komodę w sypialniComments

Popular Posts