Ralph Lauren 50 Anniversary

Jeden z moich absolutnie ulubionych projektantów, ikona mody i człowiek o niebywałym uroku osobistym - Ralph Lauren obchodzi 50 rocznicę swojej kariery zawodowej. Z tej oto okazji w samym sercu Nowego Jorku odbył się wczoraj spektakularny jubileuszowy kolekcji. XIX-wieczna fontanna w Central Parku na Manhattanie stanowiła majestatyczne tło dla wysadzonego największymi gwiazdami spektaklu modowego, uroczystego świętowania twórczości artysty.
Oprah Winfrey, Steven Spielberg, Kanye West, Chance Raper, Robert De Niro, Anne Hathaway, Blake Lively i Jessica Chastain to tylko kilka z nazwisk, które z dumą gościły w pierwszych rzędach.
Spektakl, który zaczął się od napięć w filmie Paula Simona "New York is My Home", połączył elementy z różnych kolekcji Laurena prezentowanymi na przestrzeni lat. W drugiej połowie pokazu na wybiegu pojawiły się także dzieci, których stylizacje zawsze podobają mi się najbardziej!  Mój syn jest także wielkim fanem marki i chętnie sięga po jego produkty od małego.
Ralph Lauren jest uosobieniem amerykańskiego snu, człowiekiem etosu pracy i wielkiego talentu. Jedną z najbardziej znanych i szanowanych postaci w świecie mody.
Styl preepy, który chętnie promuje w swoich kolekcjach pokochały kobiety na całym świecie. To  amerykański luz łączony z elegancją, odrobina sportu, ponadczasowa klasyka, wysoka jakość i prestiż – to cechy, które trafnie definiują ten styl. Jego historia sięga  wczesnych lat 30-50 ubiegłego wieku i jako źródło podaje się ubiór amerykańskich studentów z tzw. Ligi Bluszczowej – stowarzyszenia zrzeszającego osiem elitarnych uczelni amerykańskich (m.in. Harvard, Yale, Princeton). Termin “preppy” pojawił się dwadzieścia lat później i przypisuje się je powieści “Love story”  Ericha Segal. Przez wiele lat ubiór studentów wymienionej Ligi był zwyczajnym uniformem i nie był traktowany jako “styl” mody codziennej. Dopiero w latach 70 młodzież z mniej uprzywilejowanych grup społecznych poszła w ślady ubierania się rówieśników z prestiżowych uczelni. Kojarzycie zapewne wełniane marynarki w jodełkę, bawełniane jasne koszule, kamizelki,mokasyny, granatowe marynary ze złotymi guzikami, chinosy czy lniane szorty, to właśnie klasyka domu mody Ralph Lauren, którą podziwiamy i chętnie kupujemy bez względu na mijające trendy. Uwielbiam go za wyrafinowany eklektyzm łączący klasykę, bohemę i dziki zachód. Wszystko bardzo w wyszukanym tonie, pełnym stylu i nonszalancji. Zerknijcie poniżej na zdjęcia z wczorajszego show... miód dla oczu


Comments

Popular Posts