ORA BERLINFantastycznie wyglądające miejsce serwujące jednocześnie wyśmienite jedzenie oraz koktajle wcale nie jest takie łatwe do znalezienia na mapie  Berlina. Zazwyczaj  miejscom z gustownym wnętrzem brakuje jedzeniu polotu i świeżości, z kolei lokale gdzie można dobrze zjeść nie grzeszą zaś 'najlepszym' wystrojem. Tym bardziej miło mi przedstawić Wam restaurację ORA mieszczącą się w północnej części dzielnicy Kreuzberg.
 Lokal wygląda jakby istniał conajmniej od czasów pierwszej wojny światowej, tymczasem odtworzył on swoje podwoje zaledwie 3 lata temu. Atmosferę swą zawdzięcza niesamowitemu wystrojowi. Przekształcona na restaurację stara apteka z niemal całkowicie zachowanym wyposażeniem robi ogromne wrażenie! Mam słabość do staroci, uwielbiam rzeczy z duszą i wspaniale widzieć jak wielowiekowe meble czy wnętrza dostają drugie życie. Przepiękne, skórzane zielone sofy, antyczne gabloty i całe wyposażenie wygląda jakby nie tknął ich ząb czasu. Siedząc tam mamy wrażenie jakbym była w starej paryskiej brasserie. Całość dopełnia krótkie i bardzo proste menu, a dania z niego smakują naprawdę wybornie. Nasz wybór padł na tatara i ravioli z burakiem.
Warto wspomnieć iż nazwa restauracji to czysty przypadek. Po przejęciu lokalu po starej aptece (Oranien Apotheke) próbowano włączyć istniejący neonowy szyld i zapaliły się wówczas jedynie 3 litery O.R.A  i tak już zostało do dziś....
Gorąco polecamy fanom dobrej kawy, koktajli i prostych dań.
Oranienplatz 14

Comments

Popular Posts