Majówka w Wanneperveen

Witajcie kochani!


Ostatnio ciężko z wolnym czasem więc i posty na blogu pojawiają się rzadziej, za co bardzo przepraszam, ale postaram się zebrać i napisać Wam te zaległe.

Za nami majówka, piękny sielski czas! Mam nadzieję, że odpoczęliście i zregenerowaliście organizm w pełni!
Ja w tym czasie odwiedziłam kilka wspaniałych miejsc, co mogliście zobaczyć śledząc mój instagram.
Nie wyobrażałam sobie by majowy weekend spędzić w zatłoczonym mieście, stąd pomysł na wyjazd w bajecznie piękne holenderskie rejony. Używając tych słów wcale ich nie nadużywam, bowiem miejsce w którym udało nam się spędzić kilka dni było naprawdę wyjątkowe.
Ośrodek wypoczynkowy Waterpark Belterwiede znajduje się w Wanneperveen, 2 minuty spacerem od jeziora Belterwijde. To był nasz docelowy punkt wyprawy. Prócz sielskich walorów sprzyjających odpoczynkowi, w całej okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym turystyki pieszej i rowerowej, a także wędkowania. Zdjęcia i opinie zamieszczone w internecie zauroczyły mnie na tyle, że musiałam odwiedzić to miejsce i poczuć je ''na własnej skórze''. Przegrzebałam dziesiątki stron, poczytałam i nie było już mowy by ktoś mnie od tego pomysłu odwiódł.
Waterpark Belterwiede to kompleks kilkudziesięciu uroczych domków usytuowanych w obrębie miejscowych kanałów wodnych. W każdym z nich do waszej dyspozycji jest w pełni wyposażona kuchnia, salon, kilka sypialni i łazienka z prysznicem. Oczywiście TV i internet, a dodatkowymi udogodnieniami są sprzęty do grillowania czy bar z przekąskami. Z pokoi roztacza się piękny widok na jezioro i ogród. Domki różnią się między sobą jedynie położeniem oraz aranżacją wnętrza. Są mniejsze, większe, skromnie bądź bardziej wystawnie urządzone, wszystko dostosowane do potrzeb i wymagań klientów.
Na miejscu znajduje się restauracja oraz wypożyczalnia łodzi, kajaków i rowerów. Jedyne czego Wam potrzeba do kompletu to wyśmienite słońce i pozytywny nastrój.
Koszt wynajęcia łódki to ok 150e dziennie, oczywiście są tańsze (bez żadnych udogodnień) oraz droższe i większe, mieszczące kilka osób. Jeżeli chodzi o koszt noclegów to wszystko zależy od wyboru domku ( średnio ok 100e doba) plus kaucja, opłaty klimatyczne i opłaty za sprzątanie (9e za os. za dobę). Na miejscu nie jest tanio, postawowy obiad z napojem w lokalnej restauracji to koszt ok 30e za os.(to są ceny jak w dobrej berlińskiej restauracji).
W pobliżu znajduje się wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Mnie nieustannie zachwycała otaczająca nas natura. Nie pamiętam kiedy spędziłam czas relaksując się patrząc na owce, krowy, lamy czy piękne kuce. Odpoczęliśmy od pracy, szybkiego tempa, obowiązków, a nawet od chodzenia do restauracji ;-) codziennie szykowałąm duży kosz piknikowy i w taki sposób spożywaliśmy większość posiłków. Wioski są niebywale urokliwe i pięknie zagospodarowane. Ład, porządek i duży zmysł estetyczne cechuje mieszkańców tego rejonu, spacerując po wsiach nie mogłam wyjść z podziwu dla tak zadbanych ogródków i gospodarstw. Otoczenie wyglądało jak wyjęte z magazynu COUNTRYSIDE!
Bardzo polecamy to miejsce naszym czytelnikom! Idealny pomysł na dłuższy weekend z dziećmi poza miastem.
W kolejnym poście opiszemy Wam jedną z tamtejszych atrakcji, wizytę w Giethoorn- miasteczku zwanym Wenecją północy Europy.

Spójrzcie na wnętrza sklepiku w Wanneperveen ...Comments

Popular Posts