BENEDICT BERLIN

Benedict to jedna z najbardziej trendsetterskich śniadaniowni w mieście! Najczęściej odwiedzana i zdecydowanie najchętniej fotografowana. To zdecydowanie gorący spot instagramowy na  mapie miasta.
Benedict otwarty jest zawsze! codziennie, przez 24 godziny i zawsze  zjecie tu pyszne śniadanie. 
W związku z tym wszyscy witają  się tu mówiąc wyłącznie "dzień dobry''.  Menu śniadaniowe jest międzynarodowe i przypomina czterogwiazdkowy hotel w Tel Awiwie lub w Nowym Jorku- oh yes!
 Miła i profesjonalna obsługa i ciekawy design podbijają  atmosferę tego miejsca. Wnętrze knajpki przypomina lobby hotelowe z salą śniadaniową i fantastycznym barem, do tego  drewniana podłoga, tapeta inspirowana botaniką i białe kafelki tworzą estetyczny dla oka mariaż kolorów i designu. Od razu na myśl przyszła mi kawiarnia Alfred w LA, którą udało mi się odwiedzić podczas ostatniej wizyty w słonecznej Kalifornii.

 Przyznam, że wybór dań jest dość obszerny i warto za każdym razem skusić się na coś innego.
Z pewnością musicie spróbować kultowych naleśników,  tzw. Eggs Benedict- dwa jajka sadzone na toście  oblane sosem holenderskim i podane ze smażoną szynką i boczkiem. Treściwe i obfite! Wczoraj skusiliśmy się na wersję z krewetkami i przyznam, że zaskoczyło nas ciekawe połączenie jajek i owoców morza. Warte polecenia są domowe granole z owocami oraz kanapki z awokado.
Z pewnością znajdziecie tu coś dla siebie. Uwaga! niestety nie jest tanio! ale to normalne w tego typu miejscach. Najbardziej oblegany stolik to ten przy Flamingu ;-) domyślam się, że też najczęściej fotografowany. Jedno jest pewne, nie znajdziecie tam wylansowanych panienek siedzących o 10 rano w 12 cm szpilkach, atmosfera jest luźna i niezobowiązująca, można rozpocząć dzień w fantastycznej, pełnej energii atmosferze (czego niestety nie można powiedzieć o wielu warszawskich knajpach ;-)....)
Zdecydowanie światowo! Zaglądajcie!Benedict
Uhlandstrasse 49, 10719 Berlin
benedict-breakfast.de
Telefon: 030 994040997
(24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu) 

Comments

Popular Posts