ROJI - KULINARNA PODRÓŻ W GŁĄB JAPONII
 Kochani wracam do Was z kolejnym, smacznym punktem kulinarnym na mapie Berlina!
Muszę Wam się przyznać, że już dawno nie jadłam tak wybornego sushi w tak cudownym otoczeniu. Roji jest bez wątpienia typowo japońską restauracją zarówno w klimacie jak i smaku. To pierwszy projekt HOANG MINH TUAN NGUYEN ( właściciela) i muszę Wam powiedzieć, że jest naprawdę genialny! Skąd tyle wykrzykników? bo wierzcie mi, wszystko w tym miejscu było bardzo wyjątkowe, spójne i prawdziwe. Miejsce zostało otwarte w grudniu zeszłego roku i cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców nie tylko dzielnicy Pankow, ale także wszystkich Berlińczyków.
Restauracja czynna jest  codziennie w godzinach 12:00-22:30 i niedzielę od 15:00-22:30. 
 Ponadto Roji w swoim bogatym menu  prócz pysznych dań posiada także sporą ofertę napojów- genialne herbaty! oryginalne japońskie whisky oraz oczywiście wódki. 
Restauracja nie jest zbyt dobrze oznakowana, nie szukajcie wielkich szyldów z plastiku i tanich, kolorowych banerów. Japoński mistrz wskazuje nam drogę do swojej oazy jedynie za pomocą lampionu z papieru ryżowego wiszącego tuż przed wejściem. Każdy szczegół jest tu bowiem bardzo przemyślany. Składniki potraw są starannie wybierane  zgodnie z najwyższymi kryteriami  i komponowane w doskonałej harmonii, dzięki czemu można postrzegać i smakować je wszystkimi zmysłami.
 Gdy wejdziecie zaledwie do przedsionka to już poczujecie się przetransportowani do krainy wschodzącego słońca, dzięki  bardzo autentycznej dekoracji i typowym japońskim elementom z drewna. Przesuwane drzwi z drewna otwierają drogę do wybornej kulinarnej uczty! Wszystko serwowane jest na pięknych naczyniach, talerzach i tacach. Zestawy dla dwóch, trzech i 4 osób przygotowywane są i prezentowane w spektakularny sposób. Filmik prezentowałam Wam na moim instagramie w jedym z ostanich postów. Nie ukrywam, że pod względem wizualnym stanowi to niebywałą atrakcję tej restauracji. Sushi jest świeże, pyszne i aromatyczne, a kompozycje smaków genialne!
Jeżeli chcecie zasmakować autentycznej japońskiej kuchni to koniecznie zajrzyjcie do Roji. Moja rada dla Was- rezerwujcie miejsca wcześniej, szczególnie jak macie zamiar wybrać się w godzinach popołudniowych bądź na weekend.

 Mühlenstr. 1, 13187 Berlin Pankow


Comments

Popular Posts