Aux Merveilleux de Fred - BERLIN
Wracam do Was z kolejnym miejscem na mapie Berlina, które musicie odwiedzić. Genialna cukiernia 'Aux Merveilleux de Fred' mieści się przy Olivaer Platz  i kusi swoim wyglądem już z daleka. 
Z francuskiego 'merveilleux'' znaczy cudowne, i dokładnie tak nazywają się  charakterystyczne ciastka będące flagowym produktem tej cukierni. Prócz ciasteczek na wystawie goszczą bajecznie wyglądające bułeczki, brioszki i crossanty . Piekarze szykują to wszystko na waszych oczach w pięknym minimalistycznym wnętrzu ozdobionym spektakularnym żyrandolem.
Merveilleux przypominające kształtem stożki obsypane śniegiem, to ciasteczka na bazie bezy, przełożone masą kremową i obsypane płatkami czekolady, orzeszkami i migdałami. Spróbowaliśmy  od razu wszystkie 4 smaki: Le Merveilleux - wiórki są z ciemnej czekolady; L’incroyable - smak piernika i płatki z białej czekolady; L’impensable - o smaku skrystalizowanej kawy; L’Excentrique - wiśnia i skrystalizowana beza; Le Magnifiquepłatki migdałowe i karmelizowane orzechy oraz Le Sans-Culotte-przepyszny! pokryty karmelizowanym karmelem. Nie mogę polecić Wam jednego! Musicie zjeść wszystkie ;-)


Obok samych Merveilleux są też inne wypieki, w tym słynna "Cramique", dostępna z rodzynkami, cukrem lub czekoladą. Z cukrem jest obłędna!
Frederic Vaucamps to autor i bohater tego słodkiego biznesu – pięćdziesięcioletni Francuz urodzony na północy Francji, gdzie wraz z rodziną mieszka do dziś. 
Swoje zamiłowianie do cukiernictwa odkrył będąc jeszcze małym dzieckiem, a profesjonalną naukę tego zawodu rozpoczął w wieku 14 lat. Po wielu latach nieustannych trudów, wzlotów i upadków wspiął się na europejskie szczyty cukiernictwa. To właśnie jemu, od dawien dawna znane we Francji ciastko 'Merveilleux' zawdzięcza swoje odrodzenie. W 1985 roku wprowadził zmiany do tradycyjnej receptury, dzięki czemu produkty zyskały na lekkości, finezji i miały wiele różnych smaków. Oprócz ciastkarni w Brukseli i Knokke, Fred ma już kilka podobnych sklepików w Paryżu, w Londynie, Berlinie i wciąż  otwiera kolejne.   To wizualne a także zapachowe doświadczenie gdzie jakość produktu jest bezsprzecznie kluczem do sukcesu!Comments

Post a Comment

Popular Posts