The Best-Dressed Bear in the WorldTo historia najlepiej ubranego na świecie pluszowego misia. Misia którego kochają wszystkie dzieci, ale też misia, który nie odmawia martini ;-) 
Wszystko zaczęło się w 1902 roku kiedy amerykański prezydent Theodore Roosvelt udał się na polowanie na niedźwiedzie. Niestety prezydentowi nie udało się żadnego ustrzelić, więc jego towarzysze postanowili złapać jednego i przywiązując go do drzewa dali Roosveltowi szanse na oddanie strzału. Prezydent odmówił uznawszy sytuacje za niesportową i niezgodną z jego honorem. Washington Post zrobił z tego rysunkową historyjkę co z kolei zainspirowało niemieckiego przedsiębiorcę Richarda Steiff do produkcji pluszowego misia. Dziś, po ponad stu latach Steiff to najbardziej znany producent pluszowych niedźwiadków.


Jerry Lauren, brat Ralpha Lauren, dyrektor kreatywny męskiej linii marki, jest znany z kolekcjonowania tych zabawek i chodzą słuchy, że aż sześć z nich zawsze towarzyszy mu w łóżku (sic!). W 1990 roku jego koledzy postanowili sprezentować mu pluszowego niedźwiadka ubranego według jego gustu (niebieską koszulę oxford, krawat, oraz pleciony sweter) - tak narodziła się tradycja i co roku zarówno Ralph jak i Jerry otrzymują w prezencie Teddy Bear. W 1991 roku stworzono 200 niedźwiadków, które trafiły do sprzedaży do butiku w Nowym Jorku i zostały wyprzedane w czasie jednego weekendu! Rok później zaś, wizerunek niedźwiadka pojawił się już w całej kolekcji Ralph Lauren i był  absolutnie sprzedażowym hitem. W czasie kolejnych kilku lat Steiff wyprodukował 19 różnych niedźwiadków ubranych na wzór Ralpha Laurena.
W tym roku kultowy misiek pojawił się również w kolekcji domu mody oraz zagościł w oknach wystawowych butiku  na Madison Avenue i londyńskim Oxford str. Comments

Popular Posts