The Tree

Wiem, że skaczę z tematu na temat, ale mam Wam jeszcze sporo do 'opowiedzenia' i nie tylko z podróży do USA. W między czasie byłam jeszcze we Francji i  Berlinie, gdzie odwiedziliśmy kolejne fantastyczne, kulinarne  miejsca na mapie tego inspirującego miasta. Berlin właśnie taki jest! im głębiej kopiesz tym znajdujesz coraz to większe skarby.
Kochacie azjatycką kuchnię? jeżeli tak, to 'THE TREE' jest miejscem zdecydowanie dla Was.
Główne skrzypce grają tu ''noodles'', tłoczone na zimno, wykonywane ręcznie wg. oryginalnego chińskiego przepisu, podawane w dwóch odmianach - z sosem lub jako zupa w bulionie mięsnym bądź wegetariańskim. Trafiając tu, macie okazję zetknąć się z oryginalną chińską kulturą wyrabiania makaronu z pszenicy, wody i soli, którego wyśmienity smak zawarty jest właśnie w tej prostocie.
Polecam Wam spróbować danie zwane AHORN, gdzie genialny makaron zmieszany jest z mielonym mięsem z dużą ilością syczuańskiej papryki, dzięki której wasze kubki smakowe będą pobudzone jeszcze kilka chwil po zjedzeniu dania ;-) Jest bardzo smacznie, pikantnie a klimat wnętrza sprawia, że nie chce się go szybko opuszczać. To jedna z najlepszych 'asianbowl' jakie jedliśmy w Berlinie, a wierzcie mi jest ich tam sporo. 'The tree' to typowy Noodle Bar, tak go chyba mogę nazwać. Karta dań jest krótka, ale bardzo treściwa i z pewnością każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. Wiadomo, wszystko kręci się tu wokół makaronu.
'The tree' wykracza daleko poza ramę modnych, azjatyckich jadłodajni w mieście. Otwiera się ich  bowiem średnio jedna w tygodniu i nie każda warta jest waszej uwagi.  Knajpka prócz pysznego  jedzenia,  które możemy określić jako tradycyjne z nutą świeżości, oferuje błogi klimat, bardzo pożądany po pracowitym dniu... Wnętrze bardzo relaksuje i odpręża, co jest szalenie przydatne przed spożywaniem jakiegokolwiek posiłku.
Gorąco polecamy!

'The tree'
Brunnenstraße 167
10115 Berlin
Comments

Popular Posts