KUSMI & ALAIN DUCASSE


Z okazji 150 rocznicy herbacianej marki KUSMI, przy współpracy z jednym z najlepszych kucharzy na świecie Alainem Ducasse powstał nowy, wykwintny produkt, który oczywiście już musiałam nabyć! Nic innego jak kolejna wspaniała herbata, tym razem biała, której unikalną recepturę wzbogaciły nuty delikatnych róż i malin.
Jestem wielką fanką herbat (nie tylko często piję ale i kolekcjonuję), zaraz obok Mariage Freres, Kusmi to moja ulubiona marka herbaciana.  Polecam Wam szczególnie  kultową 'detox'. W linku obok znajdziecie post w którym opisuję swoje ukochane herbaty http://www.passion4fashion.com.pl/2014/12/tea-room.html
Wybór smaków i genialnych zapachów KUSMI jest imponujący, choć nie tak obfity jak w przypadku MF.  To pierwsza biała herbata marki. Pąki i pierwsze liście zbierane są ręcznie w okresie wiosennym  dzięki czemu smak naparu jest delikatny i wykwintny. 
Odwiedziliśmy kilka restauracji Alaina, jedna z najbardziej spektakularnych mieści się  w paryskim hotelu Plaza Athene, natomiast szczególnie warte polecenia są jego wyroby czekoladowe.  Kiedy za tworzenie czekolady zabiera się człowiek, który aż trzykrotnie uzyskał gwiazdkę Michelin musi wyjść z tego coś wybitnie ciekawego! Będąc w Paryżu koniecznie zajrzyjcie do  La Manufacture De Chocolat Alain Ducasse, niebo dla podniebienia! zdecydowanie idealne miejsce  dla wybitnych smakoszy pralinek i czekolad! Produkty nie są tanie, ale zdecydowanie warte swoich cen.
Herbatę zaś możecie kupić w sklepie online, idealna propozycja także na świąteczny prezent ;-)        

Comments

Popular Posts