Hollywood

''Hollywood to miejsce gdzie płacą ci 1000 dolarów za pocałunek, a 50 centów za duszę...''

No i jesteśmy! Być w LA i nie odwiedzić Hollywood to niedorzeczne ;-)
Nie darowałabym sobie, gdybym nie zrobiła zdjęcia na tle jednego z najsłynniejszych znaków świata. Muszę przyznać, że trochę się najeździliśmy by uchwycić go z jak najlepszej perspektywy.
To właśnie w tej dzielnicy rodzi się większość amerykańskich seriali, filmów czy programów telewizyjnych, których popularność znacznie wykracza poza Stany. Znacie kogoś kto nie wie gdzie leży Hollywood? do dziś nazwa kojarzy się z synonimem ogromnych pieniędzy i sławy. 
Muszę Wam powiedzieć, iż Hollywood Blvd wzdłuż której biegnie słynna Aleja Gwiazd nie wygląda już tak kolorowo jak podczas rozdawania nagród. Pozbawiona splendoru i blasku, na co dzień nie odróżnia się niczym od innych ulic świata, no może poza gwiazdami znajdującymi się na chodniku. Tu jest bowiem największy tłum, wszyscy chcą zrobić zdjęcie ze swoim 'idolem'. Ogrom tu dziwaków! gadających do siebie ludzi i bezdomnych, momentami miałam wrażenie, że kilku z nich wyrwało się wprost z oddziału psychiatrycznego. Przypomniał mi się od razu cytat Jane Fondy ''Hollywood wydaje mi się teraz jak polukrowany dom wariatów''- coś w tym jest! na dodatek miejscami śmierdzi marihuaną i moczem... niestety.
Nie udało nam się spotkać żadnej gwiazdy szklanego ekranu ;-), ale jeżeli jesteście zainteresowani zobaczeniem jak mieszkają, to w lokalnych sklepikach z pamiątkami możecie nabyć mapy z prywatnymi adresami znanych ludzi show-businessu. Obecnie liczba gwiazd na chodnikach ulic Hollywood liczy już 2500, a ciągle ich przybywa. Hollywood Walk of Fame to legenda tego miasta, będąc w LA nie da się jej pominąć. 
 

Comments

Popular Posts