Dolina Krzemowa

Kolejny punkt na naszej mapie to prywatny dom Steva Jobsa ;-) Wielu z Was zdziwiłoby się jak mieszkał słynny miliarder, szczególnie Ci, dla których dom jako budynek mieszkalny jest symbolem statusu społecznego. Nie ma złotych klamek ani wielometrowego żywopłotu chroniącego przed turystami czy sąsiadami, ale za to wokół domu rosną piękne jabłonie. To cudowna okolica, piękne szerokie ulice i przeurocze amerykańskie domki w otoczeniu zieleni zrobiły na mnie szczególne wrażenie. Nie widać tam przepychu i bogactwa jak np. w Hollywood, a czuć ciepło domowego ogniska.

Idąc za ciosem odwiedziliśmy także siedzibę korporacji Apple, która mieści się w niewielkim mieście Cupertino położonym w Dolinie Krzemowej. Wszyscy wiemy jakim gigantem jest firma i jak wielkim powodzeniem cieszą się jej produkty na całym świecie. Jedynym miejscem otwartym  dla zwiedzających jest tamtejszy sklep, oferujący nie tylko telefony czy zegarki, ale także gadżety czy pamiątki, których nie dostaniemy nigdzie indziej na świecie. Sklep mieści się w sekcji Infinite Loop i czynny jest prawdopodobnie do 18. Polecamy wszystkim fanom Apple ;-)

Wszyscy znamy datę 1 kwiecień 1976 rok ;-)... no może nie wszyscy, ale z pewnością oddani fani marki Apple na pewno! Wtedy to właśnie Steve Jobs, Wozniak i Ronald Wayne założyli jedną z największych i najbardziej dochodowych spółek na świecie.
Pierwszym produktem Apple był stacjonarny komputer ręcznie skonstruowany przez Wozniaka. Postanowiliśmy zobaczyć ten słynny garaż, w którym to wszystko się zaczęło... Mieliśmy ciarki! Niesamowite myśli ogarnęły mój mózg i wiara, że można wszystko! Na przełomie trzydziestu lat, Apple stało się nie tylko liderem w produkcji najpiękniejszych komputerów ever! ale także jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej pożądanych marek świata. Moi mężczyźni należą do oddanych fanów marki śledząc każdy ruch i czatując przy tym na każdą nowość wypuszczaną przez koncern. Apple maniacy!
Kto by pomyślał, że wtedy w tym garażu... zaczęli tworzyć historię....
Możecie śmiało odwiedzić ten najbardziej 'kultowy garaż' w domu, kiedyś zamieszkiwany przez rodziców Steva.

2066 Crist Drive, Los AltosComments

Popular Posts