CHRISTIAN DIOR ''COUTURIER DU RÊVE''


''W erze, gdzie za człowieka wszystko robią maszyny, projektowanie i szycie ubrań jest jedną z ostatnich przystani tego, co ludzkie, personalne i niepodrabialne." Christian Dior
To zdecydowanie najpiękniejsza wystawa o charakterze modowym na której byłam! Na żywo robi przeogromne wrażenie, a swoją estetyczną precyzją, obszerną zawartością eksponatów zgromadzonych na przestrzeni lat oraz blaskiem, płynącym z każdej strony budzi wyobraźnię i cieszy oczy. W Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w paryskim Luwrze możemy podziwiać przepiękna wystawę zorganizowaną  na 70 rocznicę powstania Domu mody Dior. Inspirowana została bogatym dorobkiem marki i trwać będzie do 7-go stycznia 2018 roku. Kto ma możliwość odwiedzić to miejsce, to serdecznie polecamy! Bilety najlepiej zakupić przez internet wtedy postój w kolejce znacznie się skróci ;-)
Na powierzchni kilku znajduje się cała historia domu mody począwszy od 1947 roku,  poprzez twórczość kolejnych dyrektorów artystycznych, aż do współczesnej wizjonerki Marii Grazii Chiuri. Kolekcja obejmuje ponad 300 sukienek z kolekcji Haute Couture, liczne akcesoria i przedmioty samego mistrza,które zostały genialne zaprezentowane zarówno chronologicznie jak i tematycznie. Ci, którzy śledzą mój profil na instagramie mieli możliwość wzięcia udziału w transmisji na żywo, która prowadziłam prosto z wnętrz tego bajkowego miejsca. Nie kryłam wzruszenia stojąc 'oko w oko' z tak wielką sztuką, to było coś więcej niż tylko ubrania.... na ciele czułam dreszcz i ogrom szczęścia patrząc na wszystko co dzieje się wokół mnie. W takim miejscu czuć respekt dla tego, co dla wielu wydaje się być błahym i niewartościowym tematem. Tak moi kochani moda to sztuka i ogromna pasja! a sama wystawa zabiera nas na spotkanie z kreatorem marzeń, mężczyzną, dzięki któremu Paryż stał się bezkonkurencyjną stolicą mody i stylu. Dzięki  wiedzy, karierze i ponadczasowemu wzornictwu  Diora do dziś marka stanowi źródło nieskończonych inspiracji. 
Byłam w raju!
Poniżej kilka zdjęć z naszego prywatnego zbioruComments

  1. cos pięknego ....cieszę sie ze wielu nam odsłaniasz takie cudowności jak te pokazy i nie tylko dziękuje pani Magdo

    ReplyDelete
  2. Fenomenalna wystawa, najpiękniejsze pantofle jakie widziałam. ..

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts