Hidden gems

Wiecie już jak ciężko znaleźć coś bardzo wjątkowego w tzw "czerwonym mieście"( o tym w poprzednim poście) to jednak jak wszędzie istnieją pewne wyjątki. Na taki bowiem trafiliśmy podczas drogi powrotnej z bazaru do Riadu późnym popołudniem. Spektakularne miejsce przepełnione licznymi zbiorami sztuki, których widok aż zapiera dech! Muszę Wam od razu napisać, iż nie zdecydowałabym się go zobaczyć gdyby nie mój mąż ;-) Dlaczego? 

Schowane głęboko pod ziemią z utkanymi niczym pajęczyna korytarzykami budziło lęk. Tyle przecież słyszy się o różnych wypadkach. Spacerując  ulicami zagadnął nas miejscowy kupiec (jak się później okazało kolekcjoner i handlarz dzieł sztuki) i po krótkiej rozmowie zaproponował, że pokaże nam coś niezwykłego. Zaprowadził do domu, który obecnie przechodzi totalną rewitalizację. Sam dom a przynajmniej jego część pochodziła z początku XI wieku i jest jednym z najstarszych tak dobrze zachowanych domostw w Medinie. Cała powierzchnia to jeden wielki skład antyków: drzwi, ceramika, obrazy, rzeźby, meble ubrania i przedmioty  codziennego użytku pokazujące jaką świetnością musiał cieszyć się stary Marrakesz. To była prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów i wizyty tej z pewnością nie zapomnę przez bardzo długi czas... Życzę Wam takich spotkań i rozmów z takimi ludźmi

Jeżeli będziecie w Marakeszu koniecznie spróbujcie odwiedzić to miejsce. Być może znajdziecie coś  dla siebie, coś co Was zainspiruje... coś  tak  niepowtarzalnego i oryginalnego.


TRESOR DE MILLES ET UNE NUIT
Leksour Derb Sania 8
Marrakech - Medina
tresor1001nuit@menara.ma

Comments

Popular Posts