Chelsea Market NYC


Chelsea Market to swego rodzaju "ryneczek" z produktami spożywczymi. W tym zbiorowisku budynków pochodzących z końca XIX wieku znajdziecie całą masę sklepów i restauracji. Górne piętra okupowane są przez stacje telewizyjne i studia produkcyjne a jednym z najmłodszych osiedleńców jest firma Google, która właśnie tam ma swoje biura.
Na Chalsea Market znajdziecie między innymi takie perełki jak: Sarabeth's Bakery (opisywana wcześniej na blogu), Buddakan Restaurant (też wcześniej opisywany), Manhattan Fruit Exchange, BuonItalia, Fat Witch Bakery, The Lobster Place i wiele, wiele innych. Sam budynek wyróżnia się bardzo swoją architekturą i wiele z jego elementów zachowało niezmieniony wygląd od czasów jego powstania. Wewnątrz obszernych pasaży znajdziecie stare windy, pompy wodne i całą masę ciekawych elementów konstrukcyjnych budzących zainteresowanie. Różnorodność tego mariażu nadaje miejscu fantastyczny klimat. Oczywiście największą zaletą jest zdecydowanie różnorodność produktów  w które można się tam zaopatrzyć. Świeże owoce i warzywa ze wszystkich stron świata! mięsa, olbrzymia ilość owoców morza, wina, oleje, przyprawy - no poprostu wszystko  to, co potrzebne jest do sporządzenia wyśmienitych dań.


Nad Chelsea Market przebiega słynne "High Line". To puszczona nadziemna trakcja kolejowa, która została przekształcona w miejską oazę zieleni - cudowne miejsce do spacerów i podziwiania widoków zarówno Manhattanu jak i widocznego z niej New Jersey.

Comments

Popular Posts