Buddakan NYC

Na olbrzymiej gastonomicznej scenie Nowego Jorku restauracja Buddakan 
wyróżnia się pod kilkoma względami. 

Po pierwsze wielkością - Buddakan może przyjąć w części restauracyjnej jednarazowo prawie 300 gości i dodatkowych 50 w części barowej. Sal, zakamarków jest tu bez liku i czasami łatwo się zgubić, a wysokość głównej sali przyprawia o zawrót głowy.
Po drugie wystrojem, który jest mieszanką wielu stylów. Jak sugeruje nazwa oraz chińska kuchnia serwowana wlokalu, aranżacja lokalu powinna być w bardzo azjatyckim klimacie i na szczęście jest zupełnie inaczej. Owszem znajdziemy tu elementy nawiązujące do historii chin, ale również szereg innych detali nadających temu wnętrzu bardzo specyficzny nastrój jak chociażby rząd monstrualnie wielkich żyrandoli wiszących w głównej sali. Kojarzycie scenę z filmu SATC i wieczór towarzyski zorganizowany dla Carrie przed ślubem? To dokładnie tu ;-) na tych schodach stała SJP i Mr.Big
Jedzienie przepyszne! Warte każdego dolara a mało ich z pewnościa nie wydacie zamawiając kolację dla kilku osób z przystawkami i deserem. Pozycja obowiązkowa dla fanek serialu oraz koneserów kulinarnych wrażeń.

Chelsea Market, 75 9th Ave, New York, NY 10011


Comments

Popular Posts