PARIS HC SPRING 2017

Tydzień pokazów najwyższego krawiectwa trwa, a więc przedstawiam Wam swoje ulubione dotychczasowe sylwetki z pokazów CHANEL, DIOR, ALBERTA FERRETTI LIMITED, GIAMBATTISTA VALLI oraz ATELIER VERSACE.
To rozkosz dla oczu móc podziwiać te dzieła sztuki, cieszę się niezmiernie i tym bardziej doceniam fakt, że udało mi się trzy razy w życiu uczestniczyć w pokazie HC w Paryżu. Możwliość oglądania tych ubrań jest wyjątkowym  dla osób z wysokim poczuciem estetyki oraz wielbicieli mody we wszystkich jej aspektach. Tkaniny są zjawiskowe a dbałość o detal i czas pracy wykorzystany do wyprodukowania danej rzeczy budzi respekt. Moda to nie tylko zabawa, przez wielu uznawana dziedzina za błahą i irrelewantną staje się niezmiernie ważną częścią kultury naszego świata. Haute Couture to dowód na to, że wizjonerstwo i marzenia przeistaczają się w realną płaszczyznę, którą możemy podziwiać niczym najpiękniejsze wystawy. Pamiętajmy, że to moda już tylko dla wybranych...
To jeden z tych pokazów, który wzbudził dreszcz na mojej skórze. Już dawno Chanel nie zachwyciło mnie tak mocno jak dziś.... Wróciła estetyka, świetność i finezja marki.
Bajkowe suknie Giambattista Valli od lat podbijają moje serca. Ich rozłożystość i obszerność w obłędnie szclachetnych barwach przywołuje na myśl marzenia z dzieciństwa o pełnej słodkości wacie cukrowej. Suknie przypominają objętością torty i chmurki  na których chciałoby się zapaść w letni sen ;-)...
To pierwsza kolekcja HC pod dowództwem nowej dyrektor artystycznej domu mody Dior Marii Grazii Chiuri. Premierę uważam za udaną, a Wam jak się podobają paryskie pokazy? Macie ulubione sylwetki?
Comments

  1. Zawsze mnie zastanawia jak bym sama wyglądała w takich rzeczach. Na pewno nie odważyła bym się w nich wyjść na ulicę ale nie wiem czy miała bym odwagę pójść nawet na zamkniętą imprezę wśród moich koleżanek. Część z tych strojów faktycznie wprowadza ciekawe trendy do mody i zapewne za jakiś czas małe ich akcenty będziemy widziały. W tym roku to nawet tak stonowane są te rzeczy. Ciekawe zaskoczenie :)

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts