Jackie - The First Lady...


Czy faktycznie była on pierwowzorem dzisiejszych "Instagramowych Gwiazd", dla których wizerunek, strój i sposób postrzegania przez innych ludzi staje się życiowym clue? To przecież Jackie przewrotnie zapytała na łamach jednej z gazet podczas kampanii prezydenckiej Johna F. Kennedy: "What does my hair have to do with my husband's ability to be president?".  
Okazuje się, że  Jackie jak nikt inny, nie tylko doskonale zdawała sobie z tego sprawę, ale też dzięki manipulacji swoim nieskazitelnym wizerunkiem udało jej się stworzyć obraz kobiety niemal idealnej (choć rzeczywistość była zupełnie inna)...W filmie, któr niebawem wchodzi na ekrany kin, reżyser Pablo Lerrain ukazuje Jackie jakiej prawdopodobnie nigdy nie widzieliśmy. W je rolę wcieliła się sama Natalie Portman a krytycy oceniają tę rolę, jako jej najlepszą od czasów "Black Swan". Film przestawia Pierwszę Damę jako "mistrzyni występów" osobę, która doskonale zdaje sobie sprawę jak ważny jest wizerunek zewnętrzny. Strój, uczesanie, makijaż, sposób mówienia - wszystko to było narzędziem do stworzenia perfekcyjnego wizerunku, wizerunku który pokochały miliony ludzi na całym świecie. Stąd też kluczową rolę w filmie odgrywają kostiumy. Za ich odwzorowanie odpowiedzialna była Madeline Fontaine. W wywiadzie powiedziała: "Zachowanie tego blasku, nieskazitelności było dla niej (Jackie) bardzo ważne. Niezależnie jak bardzo źle się czuła, nawet gdy była wykończona ciągle pozostawała odzwierciedleniem perfekcji i nigdy nie pozwalała sobie aby wizerunek stracił blask." Stroje do filmu powstały w kooperacji z takimi domami mody jak Chanel czy Dior. I tak jeden z najbardziej znanych kostiumów, noszony przez Jackie w chwili zamordowania jej męża powstał przy pomocy Chanel chociaż ten oryginalny był repliką wykonaną przez Olega Cassini (pisaliśmy kiedyś już historię tego kostiumu na blogu). Materiał ręcznie farbowano kilkadziesiąt razy aby uzyskać dokładnie ten sam odcień oryginału. Cassini, który był projektantem Jackie pisał: "Każde oficjalne, półoficjalne wystąpienie w każdym kraju była kampanią a wybór stroju traktowała jak plan bitwy. Jackie doskonale rozumiała co można powiedzieć za pomocą dobrze dobranego outfitu. 
"I lost track somewhere. What was real and what was a performance" - Jackie Kennedy
Z całą pewnością jest to dla mnie najbardziej wyczekiwana premiera tego roku i już się nie mogę doczekać się aby obejrzeć ten film!
Comments

Post a Comment

Popular Posts