Fortnum & Mason
Jedna z najstarszych brytyjskich firm handlowych, Fortnum & Mason założona w Londyńskim Piccadilly w 1707 r. przez Williama Fortnum i Hugh Mason zaczynała swoją działalność od sprzedaży egzotycznych herbat by w dość szybkim czasie zostać ich jedynym dostawcą dla rodziny królewskiej. Cała  przygoda z handlem zaczęła się w małym pokoiku Królowej Anny gdzie William zatrudniony jako lokaj spotkał Masona. Obecnie ich flagowy dom towarowy to miejsce gdzie znajdziecie najbardziej luksusowe produkty spożywcze min. czekoladę, herbatę, kawę, wina oraz sery. Sklep słynie także, że sprzedaży koszy na specjalne okazje, których ceny sięgają nawet 20 tys. funtów. Dom towarowy Fortnum & Mason ceniony jest przez największych koneserów dóbr luksusowych na świecie. Poza częścią handlową w budynku mieści się także pięć restauracji. Obecnie poza Londynem firma posiada dwa obiekty handlowe w Japonii i na lotnisku w Dubaju.


Mam dla Was dobrą informację, bowiem w berlińskim KaDeWe od tego roku także możemy zakupić produkty tej marki. Bardzo się cieszę, bo uwielbiam ich wyroby nie tylko ze względów smakowych ale także tych estetycznych. To jedne z najpiękniej wydanych produktów spożywczych na świecie. Jeżeli będziecie mieli okazję zamówić coś dla siebie, to polecam Wam ciasteczka, marmoladę pomarańczową z szampanem, jaśminową i czarną herbatę z dodatkiem brzoskwini. Uwielbiam!

Ciasteczka znajdują się w pudełku z pozytywką, imitującym paryską karuzelę
Comments

  1. Uwielbiam herbaty F&M, w zeszlym roku uprosilam ostatnia puszke na Chelsea Garden Blen ktora byla chyba specjalna edycja zwiazana z Chelsea Flower Show. Ich dekoracje rowniez nie maja sobie rownych, cudowne, bajkowe a jednoczesnie klasyczne. Do berlina nikt mnie juz nie przekona, proletariackie, brudne i niebezpieczne miasto poza tym F&M to stara dobra Anglia w najlepszym tego slowa znaczeniu, nie pasuje nawet do kdw...

    ReplyDelete
  2. niesttey mam zupełnie inne odczucia, dawno nie widziałam tak zadbanego miasta, niestety w przeciewieństwie do wielu w UK ;-)

    ReplyDelete
  3. To nie tylko moja opinia. Prawda jest taka ze berlin ma sie nijak do Londynu. Berlin byl zawsze proletariacki a Londyn wprost przeciwnie. Nie da sie zaklinac rzeczywistosci, niestety...

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts