Louis Vuitton new packaging

Louis Vuitton całkowicie zmienia kolorystykę, materiały oraz sposób wykonania swoich opakowań. Jako główny kolor został wybrany "Imperial Saffron" i oczywiście jak to w przypadku tej firmy bywa kryje się za tym cała historia ;-)
Safran Imperial - dystyngowany kolor pojawia się w historii firmy od ponad 150 lat. Posłużył on do stworzenia wielu historycznych już walizek, jak choćby ta z 1924 roku nazwana "Citroen" a specjalnie przygotowana na ekspedycje do Afryki czy Cabin Trunk in Vuittonite z 1928 roku. Kolor ten został też użyty jako przewodni w oficjalnym plakacie "Volez, Voguez, Voyagez" reklamującym wystawę LV w Grand Palais w 2015 roku.
Do imperial Saffron dodano cobalt blue który służył firmie od 1854 przy personalizacji walizek.
Połączenie tych dwóch barw nadaje opakowaniom bardzo współczesny wygląd a jednocześnie podkreśla związek ze złotą erą podróżowania.
Louis Vuitton jednak nie tylko położył wagę na zmianę wyglądu. Bardzo ważną rolę odegrała też ekologia - użyto tylko naturalnych materiałów a niemal wszystkie opakowania można złożyć na płasko. Są one też znacznie bardziej wytrzymałe i jak zapewnia prezes firmy będą służyły nam przez lata. Zapytany o powody zmiany kolorystyki odpowiedział: "innym firmom doskonale służy czerń i biel, my chcemy być inni". Trzeba przyznać, że faktycznie na tle czarno-białych opakowań większości luksusowych firm, opakowania Louis Vuitton z pewnością będą się wyróżniać.
Citroen Auto Trunk, 1924
Cabin Trunk, 1928


Exhibition Poster, 2015Comments

 1. Jestes skarbnica modowej wiedzy!! :)

  ReplyDelete
 2. Piękne są te opakowania. Oczywiście o ich zawartości nawet nie wspominamy :-)

  ReplyDelete
 3. czy ja wiem czy skarbnicą, powinnaś podać ze te informacje pochodzą ze strony LV :)

  ReplyDelete
 4. Błąd w nazwie koloru. Post pisany "na kolanie"

  ReplyDelete
 5. no i co w tym złego? przecież sama ich nie wymyślam, dziekuje za te wszystkie Twoje komentarze, mysle, ze z pewnoscia znajdziesz inne bardziej wartościowe miejsce w sieci i będziesz wylewac tam swoja zgryźliwość, bo każdy Twój komentarz jest właśnie taki- zgryźliwy, pozdrawiam

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts