Les Parfums Louis Vuitton

Louis Vuitton po latach spekulacji w końcu wkracza ponownie na rynek perfum. Spośród wszystkich znanych domów mody był on jedyny, który nie posiadał w swojej ofercie zapachów odzwierciedlających filozofię marki. Dostępnych będzie siedem kreacji, które z założenia towarzyszyć mają kobiecie w każdej podróży.

Do stworzenia nowych perfum zatrudniony został Jacques Cavallier Belletrud, który spędził miesiące podróżując przez pięć kontynentów w poszukiwaniu nowych zapachów i jednocześnie odkrywając historię marki. Odkrycia te doprowadziły do stworzenia siedmiu nadzwyczaj kobiecych "eaux de perfum".


ROSE DES VENTS 
to kompozycja bazująca na trzech gatunkach róży: Turkish rose, Bulgarian rose i Centifolia rose. Aby uzyskać dogłębny ekstrakt z tych kwiatów Louis Vuitton opracował unikatową technologię wykorzystującą CO2.
TURBULENCES 
zapach powstały z uchwycenia esencji tuberozy. Została ona połączona z prawdziwym ekstraktem ze skóry, których marka używa do produkcji kultowych torebek.
DANS LA PEAU 
mieszanka zapachów skóry, jaśminu z regionu Grasse i z Chin oraz nuty piżmowej
APOGEE 
to oda do lily-of-the-valley (konwalia) jako symbolu odrodzenia.
CONTRE MOI 
bazuje na delikatnej wanilli
MATIERE NOIRE
 odkrywa ciemną tajemnicę drzewa agarowego z Laosu
MILLE FEUX 
to wyjątkowe połączenie ekstraktu ze skóry z malinąZa projektem flakoników przechowujących te cenne zapachy stanął Marc Newson. Efektem są bardzo minimalistyczne w formie, niemal laboratoryjne buteleczki podkreślające czystość kreacji kryjących się w ich wnętrzach. Całość schowana będzie w cylindrycznych kartonach w biało złotym kolorze. Inspiracją do ich stworzenia były Je Tu - pierwsze perfumy marki powstałe w 1928 roku. Ponieważ perfumy te jak wspomniałam na początku, mają towarzyszyć kobiecie w podróży, stworzono kilka różnych wielkości butelek z opcją ich uzupełniania w tzw. fontannie perfum znajdujących się w butikach marki. Oczywiście Louis Vuitton zadbał też o sposób w jakim można perfumy przewozić tworząc kilka rodzajów pudełek a raczej walizeczek do bezpiecznego ich transportu ;-)
Zaoachy dostępne będą od września tylko i wyłącznie w butikach Louis Vuitton.


Comments

Popular Posts