StreetStyle Inspo....


Kilka dni temu świat obiegła informacja o śmierci Billa Cunningham. Odeszła legenda ulicznej fotografii, człowiek dzięki któremu mogliśmy podpatrywać trendy największych modowych stolic świata. Przez ponad 40 lat  fotografował pięknie ubrane kobiety i mężczyzn na ulicach Nowego Jorku i nie tylko. Miałam okazję zobaczyć się z Billem na moim pierwszym pokazie Chanel w Paryżu. Ciepło w oku i niebywała charyzma, człowiek pełen wdzięku i zamiłowania do tego co robi. Każda z kobiet obecna na pokazie z wielką dumą pozowała mu do zdjęć. Zostało mi wyjątkowe wspomnienie w postaci zdjęcia wykonanego przez Billa i zamieszczonego na łamach serwisu 'The New York Times', gdzie prowadził swoją rubrykę poświęconą tematyce ''streetstyle''. Do końca aktywny i uśmiechnięty, uczestniczył w większości modowych wydarzeń a przed obiektywem stawały najważniejsze osobistości świata mody. Zawsze interesowały go osoby posiadające własny, wyróżniający styl, pełne wdzięku i klasy.
– ''Wszyscy ubieraliśmy się dla Billa'' – powiedziała kiedyś Anna Wintour.
Poniżej prezentuję Wam kilka zdjęć z berlińskiego tygodnia mody oraz z ostatnich modowych wydarzeń w Mediolanie. Uwielbiam streetstyle, możliwość podróżowania i obserwacji mody dosłownie 'na ulicy' danego miasta inspiruje mnie najbardziej.


Comments

  1. Zazdroszczę bycia sfotografowaną przez Billa. Wydawał się być ciepłym, sympatycznym człowiekiem. To ogromna strata dla świata mody )i nie tylko).

    ReplyDelete
  2. a co to za związek frazeologiczny "ciepło w oku"?.............niech ktoś Ci pomaga pisać teksty, niech ktoś sprawdza składnię i interpunkcję, no i znaczenie niektórych słów, zwrotów..:(

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts