Vintage Shops in Berlin

Jak zapewne domyślacie się... w Berlinie znajdziecie całą masę sklepów vintage. Jednak te najciekawsze z dużą ilością luksusowych marek  są raczej ukryte i ciężko o nich przeczytać w turystycznych przewodnikach. Poniżej znajdziecie krótki opis moich dwóch ulubionych, do których zaglądam podczas każdej z wizyt w tym mieście.Pierwszy z nich to 'Mons & Fabs' mieszczący się w dzielnicy Prenzlauer Berg.
Znajdziecie tu bardzo duży wybór takich marek jak Hermes, Celine, Louis Vuitton, Chanel i wiele, naprawde wiele, wiele innych. Zdarzają się egzemplarze Haute Couture i limitowane edycje akcesoriów pochodzących  z lat 60-80. Spory wybór odzieży pochodzącej niemalże z aktualnych sezonów (2-3 wstecz).
Oprócz żakietów, spodni i bogatej oferty sukienek znajdziecie tu też buty, okulary słoneczne i biżuterię.  Ceny? od 80-700 euro

Schliemannstr 46. 10437 Berlin


Drugi to mieszczący się w dzielnicy Mitte - 'Garments Vintage'.Tu trafiłam po raz pierwszy rok temu podczas letniego spacerku.
Podobnie jak w pierwszym miejscu ,znajdziecie tu wiele topowych nazwisk na metkach, jednak rzeczy są dużo bardziej 'vintage'. Swoją jedwabną koszulkę Hermes nabyłam właśnie tu i pochodzi ona z roku 1970 ;-)Wierzcie mi naprawdę można trafić prawdziwe perełki. Awangardowe, nietuzinkowe dodatki, korale z piór, obuwie na fantazyjnych obcasach wypełniają sklep po brzegi. Dodatkowym atutem jest dział z pięknymi sukniami wieczorowymi i bardzo duży wybór biżuterii.Ceny troszkę niższe niż w Mons i tak jak wspomniałam, nie znajdziecie tu raczej rzeczy sprzed kilku sezonów.

Linienstrasse 204/205
10119 Berlin


Comments

Popular Posts