'The Store' Berlin

'The Store' to całkiem nowy punkt na mapie Berlina. To ciekawe miejsce łączy w sobie butik, restaurację, klub, sale wystawienniczą i salon kosmetyczny... To zupełnie nowa koncepcja na rynku. Mieści się on w bardzo kultowym miejscu niemieckiej stolicy, w hotelu SOHO- w samym sercu najmodniejszej dzielnicy Mitte. Sam 'The Store' określa siebie jako kulturalny "hub" - 2800 metrów kwadratowych gastronomii, mody, sztuki i fotografii. Swoista hybryda handlu, gastronomii i sali wystawienniczej i to jedyne miejsce w budynku gdzie nie trzeba mieć karty klubowej aby wejść ;-) 'The' Store opiekuje się brytyjski ekspert w dziedzinie mody - Alex Eagle. 
“We wanted to create a place where people could spend all day. A light, fresh and fun space where guests can shop, work, eat, drink and hang out. Like an open, shop-able private home for everyone to spend time and where everything is for sale from the candle burning, record playing to the sofa you sit on. ” Alex Eagle, Creative Director
W “części sklepowej” znajdziecie ubrania, galanterię, obuwie, kosmetyki, książki, czasopisma i muzykę. Dostępne marki to między innymi: Balenciaga, The Row, Jil Sander, Proenza Schouler, Issey Miyake, Junaya Watanabe czy Alex Eagle.
Całość ma wystrój industrialny ze wspaniałymi meblami w stylu lat 70 i 80-tych. Restauracja a w zasadzie bar, oferuje menu oparte na zdrowej żywności a na przykład sprzedawane tam soki, pochodzą wprost z innego kultowego już miejsca w Barlinie - Dalumy(o której pisaliśmy już wcześniej i którą często odwiedzamy) Przez cały czas w “sklepie” obecny jest DJ, który gra muzykę dostępną w sprzedaży (podczas jednej z ostatnich wizyt był to bardzo przyjemny house).
Soho House to prawdopodobnie najbardziej innowacyjny prywatny klub członkowski, prowadzony przez uzdolnionego Nick'a House. Wygląda na to, że koncentrują się oni na stworzeniu najbardziej 'trendy' miejsc: Dirty Burger, Chicken Shop czy Pizza East - wszystkie te trzy marki cieszę się coraz większą popularnością na całym świecie. Po przeciwnej stronie 'The Store' w tym samym budynku powstaje właśnie Pizza East i po jej otwarciu nie będzie już powodu aby SOHO w ogóle opuszczać ;-)
Myślę, że tak wygląda właśnie przyszłość nowoczesnego handlu! Koniecznie wpadnijcie podczas pobytu w Berlinie.Soho House, Torstraße 1, 10119 Berlin


Comments

Popular Posts