Francoise Hardy....

Jeśli mówimy już o wielkim stylu ...to trudno konkurować z Francuzkami. Jeżeli z kolei lubicie francuski pop, to trudno nie wspomnieć o Francoise Hardy. Znakomitej piosenkarce, kompozytorce, aktorce, właścicielce wspaniałej osobowości i bezapelacyjnie kultowego stylu.
 Oprócz muzyki, którą tworzy Francoise pochwalić się może nienaganną sylwetką i ponadczasowym, pełnym inspiracji sposobem ubierania się.

Jest idealnym przykładem tego, że dżinsy, zwykła koszula zapięta na jeden guzik czy skromny sweter przetrwa każdą próbę czasu (uwielbiam zdjęcia Hardy z lat 60-tych i 70-tych) Niewiele kobiet potrafi tak genialnie prezentować się w zwykłych, białych dżinsach. Ona wiedziała jak je nosić!i zawsze wyglądała  naturalnie, szykownie z dużą porcją klasy.
Styl Françoise Hardy zawsze był mieszanką minimalizmu z odrobiną eleganckiej, nonszalanckiej bohemy. Znak rozpoznawczy i ulubione ubrania? małe, białe sukienki , grube futra, białe buty, wzorzyste dziergane sukienki i buty na niewysokich obcasach ... czyli dokładnie to co dzisiaj 'króluje' w trendach.

Comments

  1. Madziu bardzo Ci dziękuję za przypomnienie o Francoise tak ją lubiłam a zapomniałam o niej.Teraz odkrywam ją na nowo.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts