Borchardt Berlin


W dzisiejszych czasach aby restauracja odniosła sukces nie wystarczy znakomite jedzenie. Potrzebna jest jeszcze atrakcyjna oprawa wizualna i to nie tylko lokalu ale też i potraw. Swoistą wisienką na torcie byłoby stworzenie odpowiedniej atmosfery pasującej zarówno do wystroju jak i do serwowanych potraw. Czy taka właśnie jest berlińska restauracja Borchardt?
Zacznijmy może od historii: za datę powstania restauracji uważa się rok 1853, kiedy to August F.W. Borchardt otworzył tam sklep z winami dodając do nich szybko usługi kateringowe. Obsługiwał on bogate berlińskie rodziny, arystokrację a nawet sam dwór cesarski. W czasie wojny budynek został bardzo zniszczony i po odnowieniu przechodził różne losy. W 1992, po gruntownym remoncie, Roland Maret otworzył restaurację Borchardt. Od tamtej pory niezmiennie znajduje się na liście najlepszych lokali gastronomicznych stolicy Niemiec. Często odwiedzana przez celebrytów (George Cloney jest dość częstym gościem) czy polityków przyciąga klientów ''tym czymś''. No właśnie... ciężko uchwycić co to jest? w tym wypadku to "coś". Jedzenie nie jest ani wymyślne ani zniewalająco wyborne choć mówi się, że tradycyjny Wiener Schnitzel jest najlepszy w mieście. Wystrój też nie powala - starano zachować się jak najwięcej z pierwotnego miejsca - a krzesła są twarde i raczej niewygodne;-)przynajmniej te na dole ;-) Obsługa sprawna, szybka i lekko nonszalancka co nieco zaskakuje zważywszy na ceny.
Co więc stawia Borchardt na liście najlepszych lokali w mieście?
To właśnie ta mieszanka menu, wystroju i atmosfery. Menu to fuzja tradycyjnej kuchni niemieckiej z francuskim twistem, wystrój nawiązujący do czasów świetności cesarstwa z ascetycznymi elementami i do tego ta nonszalancka obsługa i bardzo sexowne hostessy! sadzające gości do stolików. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak być sexy przy tym nic nie pokazując to zapraszam do Borchardt. Miejsce godne więc polecenia z wielu względów, które z pewnością zaspokoi nie tylko jeden z Waszych zmysłów...
ps. no i mają wyśmienitą burratę! którą uwielbiam!

Borchardt Restaurant
Französische Str. 47
10117 Berlin
Phone +49 (0)30 81 88 62 62
Fax. +49 (0)30 81 88 62 55
E-mail: borchardt@gastart.de


Comments

Popular Posts