GLÜCKSSCHMETTERLING ....

W moim tegorocznym liście do Świętego oprócz ogromu szczęścia, miłości, czekolady i ciepłych skarpet znalazły się także motyle.... tak motyle ;-) Dlaczego?
Motyl jest symbolem transformacji, reinkarnacji, nieśmiertelności i duszy. W Chinach np. motyl jest znakiem szczęścia w miłości. Funkcjonuje także jako symbol wielkiego szczęścia, natchnienia, lekkości, piękności- bowiem od zawsze poruszał człowieka. Według jednej wersji z mitologii greckiej Atena, skuszona i przekonana poprzez Prometeusza, który ulepił człowieka, kładzie człowiekowi motyla na języku i w ten sposób daruje mu duszę. Gama rozmaitości barw i rodzajów motyli kojarzy mi się z ludźmi- odzwierciedla nas... kolorowe charaktery, odrębne osobowości, odmienne poglądy i pomysły.  Latające w górze przynoszą nam uśmiech na twarzy, przyjemny i delikatny obraz dla naszych oczu owiany fantazją i spokojem.
ps.Wszystko ze mną w porządku;-) Po prostu uwielbiam ich motyw w malarstwie i sztuce. Pamiętacie omawianą przeze mnie i do dziś wspominaną rzeźbę Davida Kracova ''The Book of Life'' wykonaną z przepięknych kolorowych motyli? Marzę o niej!no ale wracając do tematu.... motyli oczywiście....Znalazłam idealną ozdobę na moje biurko i do mojej sypialni. W ofercie marki Baccarat pojawiły się przepiękne kryształowe motyle , występujące w różnych kolorach i mieniące się niczym tęcza po deszczu! To genialny pomysł dla bliskiej osoby, którą darzymy głębszym uczuciem. O szkle, pięknych kielichach czy innych dekoracjach marki chyba nie musze się rozpisywać...bowiem każdy upominek od nich jest małym dziełem sztuki. Więc pamiętaj o mnie Mikołaju, Mikołaju....!
Comments

Popular Posts