nowości...

W gabinecie mojej przyjaciółki od niedawna pojawił się jej wymarzony sprzęt ;-) Włoska aparatura marki Biotec nie ma sobie równych i jest absolutnie najwyższej klasy sprzętem oferującym szereg innowacyjnych rozwiązań estetologicznych, znacznie poprawiających jakość życia pacjentów w zakresie działań medycyny estetycznej i kosmetologii. W związku z tym rozpoczęłam swoją przygodę z poprawieniem jakości mojej cery ... i tak regularnie korzystam z zabiegów oferowanych w gabinecie. Począwszy od termoliftingu, który genialnie napina moją skórę nadając jej sprężysty i świeży wygląd a kończąc na bardziej inwazyjnych zabiegach typu radiofrekwencja igłowa. Usuwałam  także  laserem swój stary makijaż perm.,który przybierał już wszystkie kolory tęczy ;-)i nie wyglądał tak jak bym sobie tego życzyła. Czerwony kolor pojawiający się na brwiach już po pierwszym zabiegu zniknął a same brwi znacznie, znacznie zbledły!
Więcej informacji  na temat działania samego lasera XLASE oraz Fusiomed znajdziecie tu i tu ;-) a poniżej kilka przydatnych informacji na temat radiofrekwencji....
Procedura Tightening / ujędrnianie: radiofrekwencja igłowa z vacuum W tej części zabiegu wykorzystywane jest połączenie fali radiowej monopolarnej, mikronakłuwania specjalną głowicą z mikroigłami, oraz pulsacyjnego masażu próżniowego. Widoczne efekty tej procedury to: poprawa struktury tkanek, zwiększenie gęstości i wygładzenie skóry, likwidacja bądź wypłycenie zmarszczek i linii mimicznych, silne ujędrnienie, zredefiniowanie konturów twarzy, podniesienie owalu, lifting twarzy, szyi, dekoltu, wypłyceenie bruzdy nosowo-wargowej, podniesienie kącików ust. Skóra uzyskuje stanowczo młodszy wygląd. Podczas zabiegu skóra jest zasysana do wnętrza specjalnie zaprojektowanej głowicy przez działanie próżni. W tym momencie emitowana jest fala radiowa. Głębokie ciepło diatermii powoduje skórcz i regenerację włókien kolagenowych. Jednocześnie mikroigły wytwarzają w skórze setki mikrokanałów. Mikronakłuwanie jest mniej bolesne i bardziej dokładne, niż przy zastosowaniu tradycyjnego rollera. Mikronakłucia przyczyniają się do neokolagenezy - produkcji nowych włókien kolagenowych w skórze właściwej poprzez mikrouszkodzenia naczyń włosowatych; mikrozakrzepy są najlepszym środowiskiem dla tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Efektem końcowym jest istotna odnowa tkanek, skóra jest widocznie napięta i ujędrniona, a zmarszczki znacznie wypłycone. 
Bezpośrednio po zabiegu widoczny jest rumień i mały obrzęk. Jednak stan ten trwa jedynie kilka godzin, a samo uczucie lekkiej nadwrażliwości skóry może trwać do dwóch dni po zabiegu.Przyznam szczerze że nie jest bardzo bolesny (igły 2mm- wytrzymałam bez znieczulenia) a zdecydowałam się dlatego, by popracować nad bliznami pozostałymi po trądziku oraz silnymi zmarszczkami mimicznymi pojawiającymi się w okolicach czoła, nosa i ust. Było warto i za miesiąc wracam na kolejny!

Na rynku medycyny estetycznej również pojawiło się kilka zabiegów odwracających proces starzenia. Należy do nich między innymi właśnie radiofrekwencja, która sprowadza się do stymulacji skóry falami elektromagnetycznymi o częstotliwości fal radiowych (RF). Fale radiowe powodują ogrzanie tkanek, a przez to pobudzają komórki do produkcji i regeneracji kolagenu. Inną metodą odmładzania jest mezoterapia, polegająca na wprowadzaniu za pomocą zastrzyków specjalnych substancji czynnych w głąb skóry. Substancje te poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej, ale już samo nakłuwanie wywołuje pozytywny impuls dla organizmu prowadzący do regeneracji skóry. 
 Sekretem RF igłowej jest właśnie jednoczesne nakłuwanie i podgrzewanie skóry, co w efekcie jest o wiele skuteczniejsze, niż potraktowanie twarzy oddzielne obiema tymi metodami. Głowica urządzenia do radiofrekwencji igłowej wyposażona jest w 25 mikroigieł, które po wkłuciu podgrzewane są na całej długości. Oznacza to, że podgrzewana jest nie tyle powierzchnia skóry, ale jej wszystkie warstwy, na głębokość od 0,5 do 3,5 mm. Taka metoda rozwiązuje dotychczasowy problem leczenia za pomocą zwykłej radiofrekwencji, która silnie przegrzewała skórę na zewnątrz, żeby w efekcie ciepło mogło dotrzeć i zadziałać także w jej głębi. W tym momencie wiemy bardzo dokładnie nie tylko to, z jaką temperaturą docieramy do skóry właściwej, ale również, na jaką jej głębokość. To wszystko sprawia, że RF igłowa jest niezwykle precyzyjnym, efektywnym i bezpiecznym zabiegiem.


Radiofrekwencja igłowa daje szybkie efekty w postaci obkurczających się włókien kolagenowych. W dłuższej perspektywie, przez kilka miesięcy następuje stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Tym samym metoda ta ma zastosowanie w usuwaniu drobnych zmarszczek twarzy, szyi i dekoltu, ze wskazaniem na te, które znajdują się w tak zwanych trudnych miejscach, jak na przykład w okolicach oczu i ust. Ponadto RF igłowa daje efekty w postaci podniesienia skóry i poprawy jej elastyczności, skutecznie i trwale usuwa blizny zanikowe i niweluje rozstępy, a także na około pół roku redukuje nadpotliwość.

INFO-PKIK24

ADRES GABINETU
DERMOCLUB
NIEPODLEGŁOŚCI 69
72-300 GRYFICE

facebook profile here

Comments

Popular Posts