Hotel Zoo / Restaurant Grace


Stary berliński brylant lśni na nowo. Kiedyś był prawdziwą ozdobą Kürfurstendamm. W latach 1920 - 1950 przyjmował najznakomitszych gości od Romy Schneider po Sophie Loren a dziś choć nieco schowany i ciężko go znaleźć jasno świeci blaskiem wybornego smaku i stylu. Budynek Hotelu Zoo powstał w 1889 roku jako prywatna rezydencja a jako hotel rozpoczął funkcjonowanie w 1911 roku.
Ostatnio przeszedł remont a zespołowi amerykańskich projektantów: Dayna Lee i Ted Berner udało się uchwycić czasy świetności Ku'Dammu i jednocześnie tchnąć powiew nowoczesności. Odkryte ceglane mury oraz stalowe elementy konstrukcji pomieszane z ekstrawaganckimi meblami i elementami wyposażenia nadają miejscu charakter elegancki ale bez zbytniego przepychu. W lobby hotelu możemy poczuć się nieco jak Alicja w Krainie Czarów - potężne, masywne drzwi, których ciężko jest sięgnąć klamkę i lustra wysokie na kilka metrów tworzą niesamowitą atmosferę...

Pokoje w hotelu są urządzone z niesamowitym smakiem a ich duży wybór powoduje, że zatrzymując się tu kilka razy nie będziemy się nudzić. Zwiedziliśmy trzy z nich i naprawdę jest na co popatrzeć. (Info dla wszystkich fashionistek: szlafroczki Maison Margiela ;-)))

W hotelu znajduje się jeszcze jedna perełka: restauracja Grace.
Wspaniale urządzona, z bardzo przyjazną obsługą serwuje kuchnię odmienną niż większość berlińskich restauracji. W tak modnym teraz stylu fusion - ta wybija się na kulinarnym rynku stonowaniem smaków i zapachów. Tu nic nie jest przesadzone czy przeładowane począwszy od dań a skończywszy na winach. (Tu piłam jedno z pyszniejszych  Verdejo Angelillo - polecam). My, z krótkiej listy dań wybraliśmy: "Grace" Sashimi (sashimi z owocami orientalnymi i kokosem), Roasted Oyster (ostrygi zapiekane z serem pecorino), Sepia Fettuccine (czarne fattuccine z krewetkami) oraz Roasted Jacob's Mussel "Tandoori" (zapiekane przegrzebki z kawiorem beluga, ananasem i Bóg wie czym jeszcze ;-) Chyba nie muszę dodawać, że dania były rewelacyjne?
zdj, poniżej naszego autorstwa
Comments

  1. piękne wnętrza, i dania też wyglądają idealnie *.*
    zapraszam na podróże, jedzenie, kulture i ciuchy :) : http://natkaczo.blogspot.com/

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts