BE GOOD TO YOURSELF...

Warto przeczytać i wdrażać w życie codzienne niczym obowiązek mycia zębów ;-)
Co oznacza bycie dobrym dla kogoś? Traktowanie tej osoby w sposób pełen szacunku, liczenie się z jej potrzebami, słuchanie co ma do powiedzenia, dbanie o nią i przyjmowanie jej takiej jaka jest. Odwrotnością jest: krytykowanie, sprawianie, aby ta osoba źle się przez nas czuła, lekceważenie, celowe umniejszanie i podkopywanie wiary w siebie. Pytanie do Ciebie: jak traktujesz samą siebie? Jeśli w ten pierwszy sposób – gratuluję – jesteś dla siebie przyjacielem, jeśli w ten drugi – to tak jakbyś przed maratonem strzeliła sobie w kolano i zastanawiała się czemu nie możesz biec.

Gdy mówisz i myślisz o sobie złe rzeczy – automatycznie wyznaczasz limit tego na co w życiu zasługujesz. Twój umysł robi skrót i zakłada, że skoro „jesteś głupia, beznadziejna, leniwa, nie dość dobra, wstaw to co sobie mówisz” – to nie masz prawa korzystać z przywilejów osób „mądrych, zaradnych i szczęśliwych”. Dlaczego? Bo na nie nie zasługujesz… Im bardziej skupiasz się na tym co jest w Tobie niedoskonałe – tym czujesz się mniej wartościowa, narzucasz sama sobie limity i godzisz się na coraz więcej rzeczy, które Ci nie służą. Pozwalasz się gorzej traktować, stawiasz potrzeby innych przed Twoimi, nie masz odwagi upomnieć się o swoje prawa. Jak więc zacząć traktować siebie lepiej? Zacznij od małych kroczków – 1. ogranicz dołowanie siebie – za każdym razem gdy pojawi Ci się negatywna myśl bądź chęć aby siebie skrytykować – powtórz sobie w myślach: postanawiam być dla siebie lepsza. 2. zacznij sprawiać sobie jedną małą przyjemność dziennie (to nie musi wiązać się z wydawaniem pieniędzy, przypomnij sobie co zawsze lubiłaś robić, co sprawiało Ci przyjemność) – to nowy sygnał dla umysłu, że uznajesz sama iż zasługujesz na to, aby siebie nagrodzić, 3. codziennie doceń siebie za jedną rzecz – to mogą być drobne rzeczy, które Ci się udały danego dnia (im bardziej kogoś doceniasz -tym bardziej chce się starać – w stosunku do nas samych też to działa).
Te z pozoru niewiele znaczące kroczki pozwolą Ci zacząć patrzeć na siebie w inny sposób, zamiast kopać pod sobą samą dołek – zaczniesz z niego wychodzić poprzez dostrzeganie i akceptowanie tego kim jesteś. A im lepiej będziesz widziała siebie we własnych oczach – tym automatycznie uznasz, że na więcej zasługujesz od życia i ludzi… Źle traktujących nas ludzi możemy omijać, ale same ze sobą musimy żyć. Może zamiast tworzyć nieskończenie długą listę tego co jest z Tobą nie tak zacznij tworzyć pozytywną listę tego za co siebie lubisz? Jesteś „skazana na siebie” przez całe życie i im lepiej będziesz siebie traktowała – tym lepsze będzie Twoje życie. Bądź dla siebie dobra!

                                                           #regram blog.aniawitowska.pl

Comments

Post a Comment

Popular Posts