Ali MacGraw


Amerykańska aktorka Ali MacGraw rozpoczęła swoją przygodę z modą na długo przed zanim została znaną aktorką. Pracowała między innymi dla Harper's Bazaar jako asystentka Diany Vreeland (za całe 54 dolary tygodniowo ;-)) zanim odkrył ją fotograf Melvin Sokolsky  który będąc w redakcji magazynu zatrudnił ją z miejsca, podwajając przy tym jej wypłatę. ''Diana  miała tą cudowną dziewczynę...  której nogi nigdy się nie kończyły , o wspaniałej inteligencji i wyglądzie...''. Ali pozostała tam 6 lat. W międzyczasie pracowała również dla Vogue jako stylistka zanim rozpoczęła swoją przygodę z aktorstwem na dobre.
Zostając aktorką przemyciła do filmów swój własny styl który okazał się być jednym z dominujących i najbardziej pożądanych przez całą dekadę. Calvin Klein opisał ją w wywiadzie Vanity Fair jako przykład ''wielkiej amerykańskiej ikony''. ''Na początku był to okres rich-hippie który z czasem ewoluował i umieścił Ali między takimi nazwiskami jak Katharine Hepburn, Jackie Onassis, C.Z. Guest  czy Babe Paley.
W latach 1960-70 była wśród tych nielicznych gwiazd filmowych mających ogromny wpływ na kinomanów i cały świat mody. Rozpięte koszule, utylitarne marynarki , damskie garnitury, złote akcesoria, zamszowy trencz, brąz, rudości i kolory ziemi to jedne ze znakow rozpoznawczych stylu Ali.
Wizerunek  MacGraw do tej pory służy jako wzór dla wielu marek takich jakk Ralph Lauren, Michael Kors i Tommy Hilfiger czy dla Fridy Giannini która zainspirowana aktorką stworzyła letnią kolekcję 2015 dla domu mody Gucci.Jest jedną z tych kobiet.... na które mogę patrzeć bez końca!
Jeżeli wciąż poszukujecie idealnych inspiracji w klimacie boho- to gorąco polecam przejrzeć galerię zdjęć MacGraw oraz obejrzeć kilka filmów z jej udziałem.
''The Gataway'' 1972- polecam!

Comments

  1. Była piękna, bo była naturalna. Nie tatuowała brwi, nie wypełniała żadnymi substancjami ust, była niepowtarzalna

    ReplyDelete
  2. Tytyl filmu to "Getaway", czyli "Ucieczka". A nie "Gateway"/"Wrota"

    ReplyDelete
  3. literówka...dzieki z auwagę i poprawiłam juz

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts