Bombkarnia...


 W dobie wszystkich ozdób i dekoracji  towarzyszących nam podczas celebrowania wszelkich obrzędów i Świąt, coraz więcej pojawia się kiczu i tandety. Serwują je nam bowiem centra handlowe,  dyskonty spożywcze a nawet sieciowe sklepy z wyposażeniem wnętrz. 
Dzisiaj kilka słów o klasyce gatunku i prawdziwej pasji tworzenia...


Bombkarnia to wyjątkowe miejsce oferujące bombki i dekoracje świąteczne przez cały rok. Co najistotniejsze, wszystkie ozdoby pochodzące z naszych kolekcji są wykonywane ręcznie przez polskich artystów plastyków, dzięki czemu podtrzymują tradycję polskiego rzemiosła artystycznego. Od lat inspiracje do projektów czerpiemy z bogactwa polskiego folkloru, przede wszystkim wzorów pochodzących z ludowych tkanin i papierowych wycinanek, a także dawnych ubiorów regionalnych. Cenimy również sztukę polskiego baroku, której najpiękniejsze przykłady zaczerpnięte z malarstwa, tkanin i polskiego stroju narodowego zyskują drugą młodość na naszych ozdobach. Nieodmienną inspiracją są także światowe trendy. Co roku przygotowujemy dwie kolekcje, wiosenną i zimową, zgodne z lansowaną na zagranicznych targach kolorystyką i techniką zdobienia. Wszystkie nasze produkty cechuje najwyższa jakość ręcznego wykonania, przez co zwykły uchodzić za ekskluzywne i niepowtarzalne.
Nasze osiągnięcia
Za sukcesem działającego od 2006 r. sklepu stoi jego właścicielka i pomysłodawczyni projektów Małgorzata Esse. To dzięki jej zaangażowaniu powstały pierwsze bombki promujące polską sztukę ludową, dotąd nieobecne na rynku. Do najważniejszych osiągnięć Pani Małgorzaty należy zaliczyć fakt współpracy z Kancelariami - Premiera, Prezydenta, Sejmu i Senatu, dzięki czemu pochodzące z Bombkarni ozdoby były niejednokrotnie wręczane podczas spotkań dyplomatycznych, m.in. Barackowi Obamie, Nicolasowi Sarkozy’emu, czy patriarsze moskiewskiemu Cyrylowi I. Bombki z tzw. Kolekcji Ludowej można było podziwiać na choince ustawionej w brukselskiej siedzibie Europarlamentu podczas roku polskiej prezydencji.
Oferta
Ozdoby pochodzące z kolekcji Bombkarni dostępne są w firmowym sklepie, mieszczącym się na ul. Emilii Plater 47 w Warszawie, a także e-sklepie www.bombkarnia.pl, dzięki czemu docierają w najdalsze zakątki świata. Oferują je także współpracujące z nami sklepy we Francji, Holandii i Hiszpanii. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zrealizować każde zamówienie, począwszy od indywidualnego projektu bombki, po jej opakowanie. Dbamy o dogodne terminy odbioru zlecenia i dokładamy największych starań, by było wykonane na najwyższym poziomie. Liczymy, że nasze ozdoby spotkają się z Państwa uznaniem, podobnym do tego, jakim od lat darzą je stali klienci Bombkarni.       

wianek wielkanocy TENDOMBOMBKARNIAKroszonka opolska wykonana ręcznie na zielonym tle gęsiego jajka. Skomplikowane, pełne detali wzory tworzą ludowi artyści ze Śląska Opolskiego. Na barwionych skorupkach jaj wyskrobują za pomocą noża szewskiego roślinne i geometryczne motywy, a ich kształt i sposób tworzenia kontynuują wieloletnią tradycję, zgodnie z którą nawet kolor skorupki ma swoją symbolikę. Nieocenioną zaletą tych pisanek jest fakt, iż dzięki technice wykonania, który kultywuje wieloletnią, ludową tradycję, każde jajko zdobi całkowicie niepowtarzalny wzór. 
 Postawiłam na kolekcję Folk- bajeczną tradycję kroszonki
Trudno wyobrazić sobie Wielkanoc i wielkanocny koszyczek bez pięknie zdobionych jajek. A sposobów dekorowania jajkowych wydmuszek jest w polskiejsztuce ludowej bardzo wiele: począwszy od tradycyjnych, ręcznie malowanych w kolorowe wzory pisanek, przez wydrapywane w farbowanej skorupce ornamenty jajek opolskich zwanych kraszankami, aż po wydmuszki ozdobione wielobarwnymi, papierowymi wycinankami z ŁowiczaLudowe pisanki będą pięknie prezentowały się nie tylko w świątecznym koszyczku, ale także na wielkanocnym stole, podczas świątecznego śniadania. Warto zadbać by wielkanocna aranżacja stołuodpowiadała charakterowi całego naszego domu. Pisanki w stylu folk, na pewno zachwycą miłośników polskiego rękodzieła, a wręczone najbliższym podczas świąt Wielkiej Nocy staną się wyjątkową pamiątką na lata. Bombkarnia posiada bogaty wybór ręcznie zdobionych wydmuszek jaj kurzychkaczych i gęsich, pochodzących z różnych regionów Polski. Oferujemy dekorowane papierowymi wycinankamipisanki łowickie, kraszanki opolskie, malowane pszczelim woskiem jajka opoczyńskiepisanki kurpiowskie oraz ręcznie malowane jajka drewniane. Serdecznie zapraszamy na wielkanocnezakupy! 


Comments

  1. Unikatowe i ponadczasowe! Dla mnie bombowe:-)

    ReplyDelete
  2. Pisanki na ostatnim zdjęciu - przepiękne - szkoda że w wersji na prawdziwej wydmuszce.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts