Na dzień dobry....

Przepis na idealnie rozpoczęty dzień? jednego z pewnością nie ma...

Staram się zawsze wstawać wcześnie, włączam swoją ulubioną muzykę a w między czasie kiedy zassysam olej kokosowy w ustach ;-) parzę wodę na poranny napój(w tej chwili jest to głównie czystek na przemian w ciepłą wodą z cytryną i miodem). Pożywne śniadanie to zdecydowanie moja podstawa, tutaj w zależności od nastroju ;-) jest albo zdrowo, surowo i fit albo grzanka z masłem nutella i pączek ;-)
Nie zapominam też o ćwiczeniach, przeczytaniu kilkudziesięciu stron ulubionej książki a także zażyciu dawki soku z granatu przed snem... Pamiętajcie, że szczęście to stan naszego umysłu... im bardziej będziemy się starać umilać nasze dni, otaczać się małymi rzeczami, które cieszą nasze oczy i zmysły tym lepiej będziemy znosić prozę codzienności. Dostrzegajmy dobre wydarzenia, przymykajmy oko na te złe i budujmy w sobie chęci pozytywnego myślenia. Uwierzcie mi wkładam w to wiele pracy i widzę pozytywne efekty... Negatywy zawsze będą atrakcyjniejszym tematem dla słuchaczy ale pamiętajmy, że przez to wypełniamy swoje wnętrze negatywną energią i goryczą.
To w jaki sposób zaczynamy dzień ma duży wpływ na to w jakim nastroju go zakończymy... z jakimi myślami i nastawieniem wrócimy do domów, jaką energię oddamy naszym bliskim...
Życzę Wam miłego, spełnionego dnia! pełnego przyjemnych chwil!

 

Comments

 1. jak ja lubie takie wpisy-'przepisy'. Madziu masz racje ważne, żeby przypominać sobie o tym co jest najważniejsze bo niestety w codziennej gonitwie zapomina sie o tym wiec kazda wzmianka mowiaca o tym aby delektowac zyciem i malymi przyjemnosciami ma wielki sens. najtrudniejsze jest pamietac o tym codziennie - ale przypominaj jak najczęściej!!!!!

  ReplyDelete
 2. Bardzo dziękuję za te słowa, u mnie poranek zawsze w pośpiechu, nie znoszę rano wstawać, więc odwlekam to do ostateczności. Staram się o siebie dbać wieczorem, przed snem. Ale już wiem, że od jutra rana zacznę- choć od szklanki wody z cytryną.
  Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 3. ciesze sie! postaram sie przypominac jak najczesciej ;-)

  ReplyDelete
 4. I to mi się podoba. Magda, mądra kobietka z Ciebie. Dla mnie dobry humor to podstawa i staram się byc optymistką...to faktycznie baaardzo pomaga. Cudownego dnia!

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts