Mario Testino -'' In Your Face''

Od 20-go stycznia trwa wystawa jednego z najbardziej uznanych fotografów na świecie. Po raz pierwszy w Berlinie, w siedzibie biblioteki muzeum miejskiego, pokazane są bowiem prace Mario Testino. Wystawa nosi nazwę Mario Testino: 'In Your Face' i stanowi zbiór aż 125 fotografii, kładących nacisk na prowokacyjny kontrast: pozowane zdjęcia portretowe przeplatają się tu z prywatnymi "fotkami", nagość z high fashion czy mocny kolor w mariażu czerni z bielą.
To pierwsza prezentacja "In Your Face" w Europie. Wystawa miała swoją premierę w Museum of Fine Arts w Bostonie w 2012 roku i w pełni ukazuje jak "wielofunkcyjny" jest Mario odsłaniając przy tym różne oblicza i fascynacje autora.
Mario Testino tak mówi o swojej ekspozycji: "In Your Face, for me, represents the most free way of expression. As an image-maker people always want to put you in a box. I believe we are made of many different aspects and not always are we allowed to let all these different aspects show, let alone to live next to each other as they do in this exhibition. This particular hanging style for these photographic works allows all of these different aspects of my curiosity to have a conversation; they not only exist on their own but trigger a reaction when being next to each other." Znalazłam tam wiele swoich ulubionych zdjęć z editoriali a ukazanie ich w tak wielkich formatach było czystym rajem dla much oczu.


Mario Testino. In Your Face
From: 20.01.2015 to: 26.07.2015
Kulturforum

Visitor entrance
Matthäikirchplatz
10785 Berlin

Comments

Post a Comment

Popular Posts