Kożuchy ....

Tradycyjny kożuch wpisał się na dobre w kanon modowej klasyki ( i to tej z najwyższej półki)- od wielu sezonów bowiem trend na te okrycia wierzchnie jest propagowany przez największe nazwiska świata mody. Wariacji na temat kożuszka jest całe mnóstwo i były one jedną z najbardziej pożądanych części garderoby w latach 70-tych! i ... tak zostało po dzień dzisiejszy, sezon 2014-2015 szeroko promuje trend i pokazuje różnorodność form i gatunków z wykorzystaniem jagnięcej skóry.
Pierwsze modele mogliśmy zobaczyć już u słynnych brytyjskich lotników podczas drugiej wojny światowej. To im zawdzięczamy kultowe okulary typu aviator i skórzane kurtki pilotki. Większość z nich wykonana była właśnie z jagnięcej skóry. Projekt pierwszej kurtki wykonanej z kożucha przypisany został Leslie Irving - jeden z pionierów lotnictwa, człowiek który także wynalazł spadochron.
Irvin został poproszony przez  ówczesnego brytyjskiego ministra Lotnictwa o stworzenie ubrań, które pozwolą pilotom RAF przetrwać na skrajnie wysokich i  niskich wysokościach.Kurtka nazywana potocznie 'Irvin jacket' wykonana była z owczej skóry i właśnie dzięki wykorzystaniu kożucha (który posiada fantastyczne warunki izolacyjne) sprawdzała się znakomicie. Piloci mogli odczuwać ciepło nawet w najgorszych i najbardziej surowych warunkach środowiskowych. Stała się symbolem męskości, siły i odwagi. Tamtejsze aviatorki dzisiaj zyskują bardziej elegancki sznyt. Możemy nosić je zarówno na co dzień do przysłowiowych 'wycierusów' i sztybletów aż po bardziej szykowne i awangardowe wieczorowe stylizacje. Występują w przeróżnych formach, od krótkich kurtek, poprzez pełnej długości płaszcze przewiązywane w pasie po parki z kapturem włącznie. 'Oversize' jak i bardzo dopasowane, z guzikami bądź na zamek z asymetrycznym kołnierzem i kieszeniami obowiązkowo!  Nowoczesna odsłona w ponadczasowym stylu ...- okrycia te dają nam długotrwałe ciepło i wygodę, czyli coś co cenimy najbardziej podczas chłodnych dni.


Pozostając w temacie chciałam Wam polecić nową polską perełkę na naszym rodzimym rynku. Skórzaną ramoneskę ich projektu mogliście już zobaczyć w jednej z poprzednich stylizacji,... to teraz kilka słów o samej marce...

Mally&Co jest marką specjalizującą się w szyciu wysokiej klasy kożuchów oraz skórzanych ubiorów i dodatków.'' Jesteśmy brandem zrodzonym z najbardziej osobistych i zarazem uniwersalnych wartości oraz pragnień. Fundamentem Mally&Co jest wiara, że absolutny komfort i wysoka jakość są drogowskazami, według których należy podążać w unifikującym się w nijakości świecie. Wierzymy, że tradycyjne kanony piękna mogą twórczo splatać się z wymogami nowoczesnego stylu, tworząc oryginalne, lecz ponadczasowe i pozbawione ostentacji wzory. Tworzone przez nas klasyczne i pełne elegancji kroje są dla nas punktem wyjścia, a dyskretne fantazyjne wykończenia dopełniają całości.

Wybieramy wyłącznie wysokiej klasy materiały takie jak ręcznie garbowane włoskie skóry i tworzone na zamówienie dodatki. Wszystkie produkty szyjemy ręcznie u najlepszych polskich rzemieślników, bo wierzymy, że praca rąk jest szlachetna, i jako jedyna, godna zaufania. 

Bowiem perfekcja bezdusznej maszyny nie jest dla nas atutem i stoi w sprzeczności z wyznawanymi przez nas wartościami… ''


Dziewczyny tworzą przepiękne kożuchy najwyższej jakości a także inne części garderoby wykonane ze skór i wysokiej klasy materiałów. Klasyka w oparciu o trendy to coś co kochamy chyba najbardziej! Serdecznie polecam ich profil na facebook- ta bowiem znajdziecie bieżące informacje o nowościach i aktualną ofertę firmy.
Poniżej kilka ''kożuszkowych'' propozycji ze świata mody, przykład na to jak powinnyśmy wykorzystywać je w swoich stylizacjach

Comments

  1. I love the first coat you posted!!

    www.blondeincashmere.com

    ReplyDelete
  2. Bardzo ładne kożuszki, najbardziej podoba mi się ten z Anją z ostatniego zdjęcia. Szukam czegoś porządnego i trwałego, a teraz jest najlepszy na to czas, bo promocje i przeceny. Jak na razie moim faworytem jest https://sklep.dorjan.pl/pl/p/Kozuch-damski-DORJAN-CM-BIA10/143

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts