Shoepassion.com Berlin


Dzięki zaproszeniu przesympatycznej Pani Oliwii miałam okazję odkryć bardzo ciekawą firmę zajmującą się produkcją i sprzedażą butów. Pomysł zbudowania w Berlinie SHOEPASSION.COM zrodził się jak zwykle jak to bywa w przypadku opisywanych przez nas firm -z pasji i miłości do butów. Na początku był to tylko blog poświęcony butom założony przez dwóch przyjaciół. Tim Keding i Henry Bökemeier dzielili się na nim swoją pasją i wiedzą na temat obuwia. Zauważyli oni pewną lukę na rynku: z jednej strony rynek zalewała cała masa tanich, bardzo złych jakościowo butów sprzedawanych przez wielkie sieci handlowe a z drugiej były bardzo dobre jakościowo, szyte ręcznie lecz bardzo drogie markowe buty. Postanowiono spróbować wypełnić tę lukę. Założenie było teoretycznie bardzo proste -projektować i produkować buty jak najwyższej jakości sprzedając je w jak najniższej cenie jak największej liczbie odbiorców. Po bardzo długim okresie poszukiwań dostawców odpowiednich materiałów oraz producenta będącego w stanie zapewnić wysoką jakość w pewien wigilijny wieczór ruszył shoepassion.com - internetowy sklep sprzedający męskie buty. Szybko zyskał on popularność i dzisiaj działa już 5 domen w tym polska: www.shoepassion.pl Od dwóch lat firma posiada też sklep stacjonarny w Berlinie na Ackerstraße gdzie można nie tylko od ręki kupić wszystkie modele marki lecz również zaopatrzyć się w szereg akcesorii, wziąć udział w szkoleniu jak pielęgnować buty, napić się dobrej kawy czy zwyczajnie porozmawiać z przemiłą obsługą.Z tego co udało mi się ustalić kolejne sklepy stacjonarne to tylko już westia czasu (najbliższe otwarcie w Monachium) i firma również bardzo poważnie rozważa otwarcie sklepu w Warszawie. Shoepassion oczywiście specjalizuje się w sprzedaży męskiego obuwia o czym najlepiej świadczy ilość dostępnych modeli - 23 dla pań i ponad 140 dla panów. Systematycznie rośnie wybór wśród damskich modeli lecz nie różnorodność a jakość butów jest głównym atutem marki.


Dostępne modele to klasyki damskiego obuwia, które będą służyć nam latami. To również buty, których nie będziemy zakładać tylko na specjalne okazje lecz takie, które na co dzień nosić będziemy do pracy, na spotkania czy idąc na zwykłe zakupy. Stąd tak ważna jest ich jakość i wygoda noszenia. Wszystkie dostępne modele produkowane są w Hiszpanii, fabryka dostarczanych skór to ta sama u której zaopatruje się Hermès a skóra na podeszwy pochodzi od jednej z najbardziej uznanych na świecie firmy Rendenbach. Firma nie tylko dba o jakość ale także o środowisko pilnując aby cały proces produkcji odbywał sie nie tylko zgodnie z obowiązującymi normami lecz także w sposób jak najbardziej naturalny i pozbawiony szkodliwej chemi.

Dzięki temu, że sheopassion.pl jest w całości po polsku można na niej znaleźć całą masę ciekawych i przydatnych informacji od sposobów garbowania skór po najlepsze metody pielęgnacji obuwia. Zakupione buty wysyłane są oczywiście na terenie całego świata.

Co do męskich butów to wybór faktycznie jest olbrzymi:od klasycznych po ekstrawaganckie, od standardowych skór po egzotyczne takie jak aligator, struś czy nawet płaszczka. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Buty są świetnie wykonane z wielką dbałością o każdy szczegół. Dla panów to jedne (czasami nawet jedyne) z akcesoriów, którym nie tylko możecie podkreślić swoją własną osobowość ale także pokazać, że jesteście modni. Źle dobrane, brzydkie, słabe jakościowo buty potrafią popsuć wizerunek nawet najlepiej skrojonego garnituru. Więc dbajcie panowie o tę część garderoby a shoepassion.com jest do tego najlepszym miejscem. Gorąco polecam!!!
"Buty to jedyny obiekt sztuki, których pożytku nikt nie poddaje w wątpliwość"
Tim Keding

Comments

Popular Posts