MIH DESIGN

MIH DESIGN – INTERIOR AND TEXTILE DESIGNER


MIH DESIGN to marka zajmująca się projektowaniem wnętrz oraz designem tkanin. Właścicielką manufaktury jest Magdalena Hofman, która tworzy ręcznie farbowane tkaniny. Studentka New York Institute of Art and Design w NY. Prywatnie mama i żona.
MIH DESIGN, wykorzystuje techniki mało popularne w naszej części świata , które swój początek biorą  w Indiach, Indonezji, Tajlandii, i Japonii. Kultura i tradycja tych Państw sprawia,  że stanowią one niekończące się  źródło inspiracji.
Firma, swoje wyroby dzieli na dwie kategorie. Pierwszą z nich, jednocześnie podstawową jest realizacja kunsztownych zamówień dla prywatnych klientów oraz produkcja niewielkich, butikowych ilości, eksportowanych na rynek Skandynawski. Drugą kategorie stanowią rzeczy z linii  Homewear, produkowane w nieco większej, choć nadal kameralnej ilości. Są to rzeczy przeznaczone do codziennego użytku, które znalazły liczne grono entuzjastów.
Kolory, które uzyskiwane są na tkaninach  powstają z autorskiej mieszanki pigmentów. Większość efektów  jest wykonana zgodnie ze sztuką, odpowiadającą danej metodzie barwienia. Techniki w jakich poruszą się projektantka to Tie Dyed, Shibori : Arashi ,Kanoko, Kumo, Nui, Miura, Hajime, Binding,  Pole wrapping, Free folding . Procesowi farbowania poddawane są surowce polskiego pochodzenia  w 100% naturalne. Jest to praca wieloetapowa, oparta na autorskich recepturach.

Podczas zaledwie trzech lat pracy nad designem tkanin, Magdalena współpracowała z artystą Robertem Kutą, zajmującym się print designem oraz malarką i ilustratorką mody Anną Halarewicz. W tej chwili jest w trakcie koprodukcji z offowym artystą z Seoulu. W kwietniu 2014 r. powstał materiał video promujący markę  a od ponad roku wraz z tancerką i projektantką, Ewą Szabatin współprowadzi Workshop. Pracownia znajduję się na popularnej ulicy Francuskiej w sercu urokliwej Saskiej Kępy.

I ja pokusiłam się o fantastyczny set dzianinowy, który idealnie nosi mi się w domku! Cieszy mnie niezmiernie fakt że odkrywam coraz więcej polskich perełek na rynku i z chęcią mogę je zaprezentować na swoim blogu.Instagram: MIHDESIGN

http://www.mihdesign.pl/video/ 

Comments

  1. Fenomenalny materiał i prosty krój robią modę przez duże M ;)

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts