Wybrzeże....

Włoskie wybrzeże Amalfi to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych 
i najbardziej malowniczych miejsc w Europie! Tu każdy! dosłownie każdy widok budzi zachwyt a uchwycony kadr w obiektywie aparatu przypomina gotową pocztówkę do nabycia w sklepach z pamiątkami. Lazur nieba i morza oraz krajobraz zawieszonych 'gdzieś' na skałach urokliwych miasteczek zwyczajnie chwyta za serce. Nie bez powodu region jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Polecam choć raz wynająć łódź bądź jachcik i zwiedzić wybrzeże z perspektywy morza, wtedy te najpiękniejsze zapierające dech w piersi krajobrazy macie gwarantowane!(cena za wynajem zależy od wielkości łodzi i czasu na jaki zechcecie ją wynająć- średnio zaczyna się od 50 euro w górę) My podróżowaliśmy cały dzień dobijając do brzegu różnych miasteczek, wychodziliśmy coś przekąsić zwiedzaliśmy i wracaliśmy ;-)Na krótsze dystanse polecamy także zwykły kajak -jedyny warunek to tzw.'spokojne morze' ;-)W każdym z portów uzyskacie szersze informacje na temat korzystania ze sprzętu wodnego czy wypożyczania łodzi.
zdj. z naszej prywatnej galerii

Comments

 1. Magda wprost cudownie! To wybrzeże nie jest zbyt znane przynajmniej w PL. Tu wszyscy na wakacje jeżdżą do Chorwacji. Zachęciłaś mnie do podróży tam. Powiedz proszę czy łódkę wynajmuje się samemu czy ze skipperem? Jaki to jest mniej więcej koszt na jeden dzień? Możesz polecić gdzie dokładnie się udać? Marzę aby zobaczyć to wybrzeże od strony morza!

  ReplyDelete
 2. To była prawdziwa przyjemność "uczestniczyć" z Wami w tych niezwykłych wakacjach! Dziękuję! I życzę miękkiego powrotu do rzeczywistości:)

  ReplyDelete
 3. Piękne zdjęcia... a ja właśnie ostatnią godzinę jestem w pracy, jadę do domu pakować się. Jutro lecę z mężem na Krete... aj chwilo trwaj !

  ReplyDelete
 4. wombat135 to prawda dlatego nas Polaków nie było tam za dużo ;-)Myślę że się nie rozczarujesz i pokochasz tak samo jak my ;-) mam przed sobą troszkę postów z różnych miejsc, będzie trochę zdjęć więc zadecydujesz ;-) sama czy warto. Co do łodzi taka jak ta nasza to koszt ok 200 euro za dzień plus paliwo, my opłynelismy kawał wybrzeza więc bez ponownego tankowania się nie obeszło ;-)- to koszt ok 60 euro. Warto bo widoki piękne! Na te większe jachty trzeba mieć uprawnienia bądź wynając dodatkowo sternika

  ReplyDelete
 5. Dzięki za odpowiedź - jak będę spróbuję wypożyczyć. Super że można pływać nią samemu bez uprawnień - świetna sprawa!

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts