MAGDA BUTRYM

O tym, jak bardzo wierzyłam w talent Magdy - sama najlepiej wie autorka kolekcji ;-) i to od początku naszej znajomości.... tak długo czekałam na jej autorską kolekcję i ?... się doczekałam!!!! Mało tego, że cieszę się iż rozkwitła i nabrała skrzydeł jako projektant, to jeszcze z jakim rezulatem wstępuje na rynek modowy! Kolekcja jest fantastyczna! Idealnie oddaje upodobania autorki i jej zapatrywanie na współczesną kobietę. Bardzo wysublimowana w swojej prostocie a zarazem podkręcona pazurem boho-rock. Nic nie dzieje się tu bez przyczyny;-)
Wszystko jest dopracowane w najmniejszych szczegółach i zapewniam Was, że wiem co mówię ponieważ większość rzeczy widziałam już na żywo ;-) Magda ewidentnie postawiła na jakość i choć sam lookbook nie prezentuje 50-ciu różnorodnych sylwetek, to gatunek materiałów użytych do kolekcji uderza najwyższą jakością. Całość jest bardzo spójna i prawdziwa od początku do końca. Jesienno/zimowe propozycje są niby surowe a jednocześnie 'przyjemne' i 'miękkie', że aż chce się tych rzeczy dotknąć! Idealnie odzwierciedlają niewymuszoną elegancję współczesnej kobiety, udało się bowiem naturalnie stworzyć mariaż klasyki z nowoczesnością. Damskie garnitury to chyba konik Magdy ;-) odkąd pamiętam wielbiła tę część garderoby ;-) i to bardzo!! Zauważcie, że sporo mamy tu płaszczy, kamizelek i marynarek typu oversize stylizowanych na męskie, które świetnie możemy złamać paskiem w talii i stworzyć wspaniały jakże kobiecy i seksowny, wieczorowy look. Fascynacja domem mody Saint Laurent i słynnym 'le smoking'z 1966 nie poszła w las ;-) Sportowego sznytu kolekcji dodały fenomenalnie dobrane obuwie! Wszystko to składa się na dojrzałość i olbrzymią świadomość modową Magdy, jej lookbook oddał klimat największych modowych stolic świata i wprowadzi duży powiew świeżości na polskim rynku odzieżowym. Gratuluję raz jeszcze i życzę samych sukcesów!

 

 
 


Emilia Nawarecka w lookbooku Magdy Butrym
zdjęcia: Adam Pluciński
make up: Wilson
włosy: Michał Bielecki
stylizacja: Agnieszka Kornacka

 

Comments

 1. Faktycznie ma dziewczyna talent. Każdą rzecz z przyjemnością bym założyła :)
  www.antymarka.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. To projektantka Portofino a potem La Manii. Widać że teraz poszła swoją drogą nieskrępowanej kreatywności. Bardzo fajna kolekcja. Zastanawiam się gdzie szyje Magda. Czy to kolekcja made in Poland? Jestem niezmiernie ciekawa cen. Półka La Manii?

  ReplyDelete
 3. Z tego co się orientuję to kolekcja jest w całości "made in Poland". Wiele rzeczy robiona jest ręcznie, jak np. plecion spódniczka z frędzlami czy ręcznie dziergana czerwona sukienka. Ceny nie będą niskie ale moim zdaniem adekwatne do jakości wykonania. Jeszcze raz podkreślam, że moim zdaniem takiej kolekcji nie powstydziłby się nie jeden światowy dom mody.

  ReplyDelete
 4. Zaniemówiłam - gdybym nie przeczytała tytułu posta, nie wpadłabym na to, że to dzieło naszego rodzimego projektanta. Znam projekty Portofino i La Manii, ale te po prostu powalają. Biorę wszystko! : )

  ReplyDelete
 5. Rewelacyjna kolekcja!
  www.matka-polka.com

  ReplyDelete
 6. A gdzie mozna kupic jej ubrania?

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts