Le Royal Monceau Raffles Paris

Dziś kolejne, godne polecenia naszym zdaniem miejsce w Paryżu. Hotel Le Royal Monceau na Avenue Hoche, tuż obok Arc de Triomphe jest bardzo chętnie odwiedzany przez wszystkie gwiazdy. W bogatej historii hotelu spali tu tacy ludzie jak Dwight David Eisenhower, Winston Churchill, Robert De Niro, Charles Aznavour, Madonna, Michael Jackson i wielu, wielu innych.
Hotel jest naszym zdaniem przepiękny, łączy w sobie zarówno luksus i przepych wraz z prostotą i i swego rodzaju ascetyzmem. Całość prac remontowych i projektowych nadzorowana była przez uznanego projektanta Philippe Starck. Samodzielnie zaprojektował on też wiele mebli znajdujących się w hotelu. Wszystko dopełniają cudowne żyrandole i lustra Baccarat. Hotel posiada wiele atrakcji: spa, galeria sztuki, własne kino - to tylko niektóre z nich. Nam szczególnie spodobał się butik gdzie "fashion and art come together" oraz "księgarnia" z bardzo bogatym wyborem rzadkich albumów z dziedziny mody i architektury. Hotel posiada również własną Art Concierge, która zawsze doradzi Wam co warto w danym czasie w Paryżu zobaczyć. Jedną a w zasadzie dwoma największymi zaletami hotelu są restauracje "La Cuisine" i "Il Carpaccio" - obie posiadają po jednej gwiazdce Michelina. W pierwszej serwującej dania kuchni francuskiej centralnym punktem jest otwarta kuchnia, gdzie każdy podziwiać może kunszt kucharzy. Druga restauracja oczywiście podaje dania kuchni włoskiej i słynie z carpaccio, które zamówić możemy na kilka sposobów. W obu restauracjach serwowane są również desery Picasso of Pastry jak w Paryżu nazywają Pierra Hermé.
Polecamy gorąco to miejsce w szczególności gdy w Paryżu trwa Fashion Week. Z całą pewnością natkniecie się na kogoś interesującego! Ja spotkałam Mirę Dumę ;-)


zdj by Krzysztof Knitter
Poniżej zdjęcia z oficjalnej strony hotelu:Comments

Post a Comment

Popular Posts