Das Stue

Das Stue (duńskie określenie pokoju dziennego) to butikowy hotel położony w dzielnicy ambasad w Berlinie. Sam budynek był kiedyś siedzibą ambasady Danii. Lokalizacja to jedna z wielu zalet tego miejsca. Z okien podziwiać można berlińskie zoo, którego motyw jest zresztą wszechobecny w całym hotelu. Jednak najbardziej wyróżniającą cechą tego miejsca jest design. Mówi się, że to jeden z najlepiej zaprojektowanych hotelii na świecie.

Autorką wystroju wnętrz jest Patricia Urquiola, która doskonale połączyła tutaj wszystko- kształty, tekstury, barwy i materiały. Sama jest także autorką projektów wielu mebli wykonanych specjalnie na potrzeby hotelu. Fantastyczne materiały użyte do wykończenia wnętrz, paleta koloru oraz kapitalna gra światłem obłędnie współgrają z wieloma dziełami sztuki, które znajdziemy niemal w każdym pomieszczeniu. Kolekcja jest własnością właścieli a wiele z tych przedmiotów zostało stworzonych specjalnie dla Das Stue.

Pokoje zostały zaprojektowane przez hiszpańskie biuro architektoniczne LVG Arquitectura. Bardzo obszerne i świetnie wyposażone, każdy różny od poprzedniego.

W hotelu mieści się też Susanne Kaufmann Boutique SPA z pięknym basenem i kapiatnym zdjęciem strusia na ścianie (to właśnie dzięki niemu odkryliśmy to miejsce ale to już temat na odmienną historię - całus dla Beatki).

Kolejną wielką zaletą miejsca jest restauracja 5 (Cinco) prowadzona przez zdobywcę 5 gwiazdek Michelina Paco Pereza.

Serwowane dania to kuchnia śródziemnomorska z przeważającą ilością owoców morza. Nie jest to jednak zwyczajna kuchnia: molekularna, eksperymentalna jest polem do popisu niebanalnych zdolności kulinarnych a smaki i zestawienia niejednokrotnie potrafią zaskoczyć nawet wytrawnych smakoszy. Polecamy skorzystać z tzw. Experience menu gdzie podawane są 24 dania (małe dania ;-)) dzięki czemu możemy poznać pełnię możliwości hiszpańskiego kucharza. My właśnie poszliśmy w tym kierunku :-)

Poniżej zdjęcia naszego autorstwa- bardzo ubolewam iż robione były telefonem ;(

Ps. Polecamy serdecznie to miejsce jako miłą odskocznię dla podniebienia i oka pod względem estetycznym! Kolejny punkt na mapie Europy godny podziwu!

 

Comments

Post a Comment

Popular Posts