San Régis Hotel ...


Kamienica, w której mieści się hotel została wybudowana w 1857 roku, w czasie kiedy Champs Elysées Avenue stało się miejscem w którym trzeba bywać i ulubionym miejscem spacerowym paryskiej śmietanki towarzyskiej.
W 1923 roku budynek zakupił Simon André Terrail, właściciel znanej restauracji “La Tour d’Argent” aby przekształcić go w luksusowy hotel. Tak powstał San Régis służący głównie brytyjczykom. Od 1950 roku dzięki swej bliskości do butiku Diora i Avenue Montaigne, hotel stał się siedzibą wielu znanych osób ze świata mody i innych gwiazd. Mieszkali w nim między innymi: Carmel Show, Lauren Bacall, Romy Schneider, Gene Kelly, Jacqueline Bisset, Candice Bergen i wielu innych.
W 1984 roku szukając hotelu marzeń, Ellie George zakochał się w San Régis, uwiedziony jego lokalizacją, proporcją pięknej fasady i cudownymi wnętrzami. Ellie wraz z braćmi Maurice i Joseph podjeli się całkowitej renowacji stawiając sobie ambitny cel przywrócenia blasku i luksusu temu miejscu zachowując jednocześnie charakter domowej atmosfery.
Do dziś San Régis wymieniany jest na liście najlepszych paryskich hoteli.
Wraz z pojawieniem się nowego prawa hotelowego we Francji w Lipcu 2012 roku San Régis przyznano 5 gwiazdek.
Hotel umiejscowiony jest w tak zwanym Paryskim Złotym Trójkącie będącym sercem mody i luksusu w Paryżu. Bliskość Avenue Montaigne (Dior, Chanel, Louis Vuitton, Ferragamo, Armani, Céline i wiele innych), Rue du Faubourg St Honoré (Hermès…) I Avenue Champs Elysees czyni go wręcz idealnym miejscem dla tych, którzy przyjechali do Paryża aby zrobić zakupy. W bezpośredniej bliskości hotelu znajduje się też niezliczona ilość topowych restauracji, kawiarni i klubów, które także polecam odwiedzić!
Polecam bardzo serdecznie! zarówno ze względu na lokalizację jak i przepiękny francuski klimat.
powyżej zdjęcia mojego autorstwa
te poniżej katalogowe, jak widzicie nie ma za dużej różnicy ;-)

Comments

 1. Such a great post, love the Hotel, one of the best! :)

  http://celebritiesandfashionnews.blogspot.de/

  ReplyDelete
 2. Magdo, przepiekne sa Twoje zdjecia, bardzo dobre jakosciowo i mysle, ze bardzo dobrze oddaja klimat (jak sie domyslam) niezwyklego miejsca.

  ReplyDelete
 3. Jak będę mieć tyle pieniędzy co Ty to z pewnością będzie to must have w Paryżu.

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts