L'Hotel Paris

L'Hotel położony jest w artystycznej części Paryża, dzielnicy St. Germain, oryginalnie należał do posiadłości królowej Małgorzaty a na początku XIX wieku został przekształcony w Pavilion d'Amour. Jednym z najsłynniejszych jego mieszkańców był sam Oscar Wilde, który zamieszkiwał hotel aż do swojej śmierci. Hotel bardzo szybko stał się popularnym miejscem wizyt wśród sławnych tego świata. Gościli w nim min. Salvador Dali, księżna Grace, Frank Sinatra, Elizabeth Taylor czy Richard Burton. Hotel przeszedł renowację pod kierunkiem Jacquesa Garcia, który oprócz wspaniale urządzonych pokoi stworzył również basen i łaźnię parową w stylu śródziemnomorksim. W hotelu znajduje się również restauracja nagrodzona gwiazdką Michelin oraz bardzo szykowny bar.

'Le Restaurant' w swoich romantycznych salonach oferuje dania kuchni francuskiej. Chef Philippe Belissent przygotowuje takie pyszności jak baraninę z dynią czy marynowane carpaccio z przegrzebków z kawiorem. Wszystko jest pyszne!!!! i piękne dla oka!Rezerwując stolik poproście o ten w rogu lokalu, z którego można doskonale obserwować przychodzących i wychodzących gości. Przy sprzyjającej pogodzie cudownym miejscem na lunch jest niewielkie patio. Hotel nalezy do kategorii tzw. butikowych i słynie ze swojej elegancji i dyskrecji. Niejednokrotnie był tłem dla wielu modowych sesji fotograficznych. Znajduje się na liście najlepszych hoteli wg. 'Tatler' oraz został także wybrany najlepszym hotelem miejskim na świecie przez magazyn Harper's Bazaar.
Wewnątrz znajduje się 20 pokoi z czego 4 to apartamenty, podzielone są one na 4 kategorie Mignon, Bijou, Chic i Grand. Bardzo polecam skorzystanie z basenu gdzie po uprzednim umówieniu się, personel zapali wokół niego świeczki, poda lampkę szampana tworząc niesamowicie romantyczną atmosferę ;))) Była to perfekcyjna sceneria dla uczczenia naszej ósmej rocznicy związku ;)Hotel bardzo chętnie przyjmuje także dzieci oferując usługę opieki nad nimi. Gorąco polecamy!Comments

 1. paradise ♥

  http://franchemeetsfashion.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 2. Urzekl mnie wykwintny sposób podania potraw i te wnętrza , niesamowity klimat elegancja , szyk po prostu pięknie .

  ReplyDelete
 3. piękny hotel :) francja elegnacja :)

  ReplyDelete
 4. piękne wnętrze, choć nie do końca mój styl bo wolę bardziej nowoczesne wnętrza. Za to jedzonko wygląda wyśmienicie, aż mnie zainspirowałaś do pogrzebania w książkach kucharskich, których mam sporo a używam rzadko :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts