La Mania & JosephYesterday I had a great pleasure and honor to participate in the event celebrating La Mania entry to a very exclusive and more importantly very fashionable London department store Joseph. It's another place on the map of Europe where the creations from Polish fashion house are surrounded by such world famous names as Balmain, Celine, Alexander McQueen, and many, many others. And I will tell you frankly, once again I am proud of what Joanna Przetakiewicz achieved with her brand. Joseph in London is currently one of the most trendy places to purchase clothes from the collection of the great designers. They have a few boutiques in the capital of England and the one on Fullham Road in the Chelsea District, where took place the event is ultra modern, extremely bright and decorated in best possible way to highlight what it has to offer. At the time of the event La Mania Spring/Summer 2013 collection was presented, which is now available for sale. Post about this collection can be found here: http://www.passion4fashion.com.pl/2012/09/la-mania-show-ss-2013.html#more

My huge curiosity aroused, however, a few dresses from the upcoming fall/winter collection. It was the world premiere and only strengthened my appetite to see the whole show. I am full of admiration at how every time the brand manages to reach and remain fresh and trendy while at the time maintaining the classic cut, color and La Mania designs. It seems to me that, in the case of so minimalistic projects is extremely hard to remain faithful to the classic lines and every time surprise with something new. As usual you will find in the collection of dresses reminiscent of the architectural projects with a few simple cuts seems to create drama and make this simple "small white" or the classic "black & white" becomes the object of desire of many women and a small work of art. The full review of the Fall/Winter 2013/14 collection need to be postpone until it full presentation but let me tell you: It's well worth of waiting!!! Meanwhile, I would recommend you to buy the current collection and I can guarantee that you will be very satisfied.

Things from the Spring-Summer 2013 collection are available at La Mania boutiques throughout the country as well as in London's Harrods and Joseph and Milano's Excelsior.

You can purchase them online at: http://en.e-lamania.eu


W dniu wczorajszym miałam ogromną przyjemność i zaszczyt uczestniczyć w imprezie uświetniającej wejście marki La Mania do bardzo ekskluzywnego i co ważniejsze, bardzo modnego londyńskiego domu handlowego Joseph. To kolejne miejsce na mapie Europy gdzie kreacje polskiego domu mody znajdują się w otoczeniu takich światowych potentatów jak Balmain, Celine, Alexander McQueen i wielu, wielu innych. I powiem Wam szczerze kolejny raz jestem dumna z tego co osiągnęła Joanna Przetakiewicz ze swoją marką. Joseph w Londynie to obecnie jedno z najbardziej "trendy" miejsc na zakup ubrań z kolekcji wielkich projektantów. Posiadają kilka butików w stolicy Anglii a ten na Fullham Road w dzielnicy Chelsea gdzie odbywała się impreza jest ultra nowoczesny, niezmiernie jasny oraz urządzony w taki sposób aby jak najbardziej wyeksponować to, co ma do zaoferowania. Podczas eventu prezentowana była kolekcja wiosenno/letnia La Manii, która już dostępna jest w sprzedaży.Post o tej kolekcji znajdziecie tutaj: http://www.passion4fashion.com.pl/2012/09/la-mania-show-ss-2013.html#more
Moją ogromną ciekawość wzbudziło jednak kilka sukienek z nadchodzącej jesienno-zimowej kolekcji firmy. Była to światowa premiera i tylko wzmocniła mój apetyt na obejrzenie całego pokazu. Jestem pełna podziwu w jaki sposób za każdym razem udaje się La Manii osiągnąć świeżość i pozostać wciąż ''on top'' zachowując charakterystyczne już dla marki cięcia, kolory i fasony. Myślę, że w przypadku tak minimalistycznych projektów jest niezmiernie trudno być wiernym klasycznym liniom i jednocześnie za każdym razem zaskakiwać czymś nowym. Jak zwykle znajdziemy w kolekcji sukienki przypominające architektoniczne formy, które przy pomocy kilku wydaje się tak prostych cięć tworzą dramaturgię i sprawiają, że ta prosta "mała biała" czy też klasyczna "black & white" staje się obiektem pożądania wielu kobiet i małym dziełem sztuki. Do pełnej oceny kolekcji wstrzymamy się do momentu jej pełnej prezentacji ale już teraz Wam mówię, że jest na co czekać. Tymczasem namawiam do zakupów wiosenno-letniej kolekcji i mogę zagwarantować, że będziecie bardzo zadowolone.
Kreacje wiosna-lato 2013 dostępne są w butikach La Manii na terenie całego kraju jak również w londyńskim Harrods i Joseph oraz w mediolańskim Excelsior.
Można zakupić je również online: http://en.e-lamania.eu

Comments

 1. oh great. sounds interesting.
  wonderful pictures!!!
  lovely greets
  maren anita


  FASHION-MEETS-ART by Maren Anita

  ReplyDelete
 2. Nic dziwnego, że La Mania odnosi takie sukcesy: świetne projekty i zarządza nią mądra, przedsiębiorcza kobieta.
  Dostrzegłam, że byłaś z synkiem, pewnie przystojniak zrobił furorę wśród obecnych Pań :)

  Pozdrawiam,
  www.ventura-fashion.com

  ReplyDelete
 3. Byłam pewna że postawisz na jakąś sukienkę La Manii. Co Cię skłoniło aby wybrać sportowy look na ten pokaz?

  ReplyDelete
 4. uważam, że to bardzo odpowiednia stylizacja, to nie pokaz mody z galą ;-) po drugie sklep sam w sobie jest niezwykle 'trendy place' i połączenie klasyki, modern z nutką grunge bylo dla mnie idealne. Zresztą moja stylizacja wzbudziła bardzo duzo pozytywnych reakcji nie tylko podczas eventu ale wczoraj zaczepiło mnie kilknanaście kobiet, były zachwycone moja propozycja ;-) La Mania to nie tylko sukienki na specjalne okazje ale takze miejski szyk na co dzien i to wlasnie chciałam pokazac tym razem.

  ReplyDelete
 5. Fajnie podoba mi się to podejście! Wyglądałaś fajnie - tak bez zadęcia :-) Widać rzeczywiście że ta prezentacja miała luźny charakter. Masz fajne wyczucie.

  ReplyDelete
 6. Wspaniała okazja i piękne rzeczy... Chyba każda kobieta marzy o takich pięknych chwilach w życiu. A Pani Joanna jednocześnie ogromnie mi imponuje ale i bardzo jej zazdroszczę - tego, że może spełniać swoje marzenia. Uważam, że jej projekty powinny być docenione na świecie tak samo jak projekty Chanel czy Gucci... Pani Joanna jest kobietą o której spokojnie można powiedzieć - "wzór" czy "autorytet".

  ReplyDelete
 7. A czy wiesz coś o butach, które mają na sobie manekiny? Te z przedostatniego zdjęcia to YSL? A ostatnia fotka? No cudne są.

  ReplyDelete
 8. Również uważam, że świetnie wyglądałaś i tak jak ktoś napisał bez niepotrzebnego nadęcia, które czasem jest potrzebne, ale mam wrażenie, że na naszych "salonach" panujące i dominujące. Kobiety za granicą mają dużo więcej luzu w stylizacjach co widać na zdjęciach i bardzo mi się to podoba. Polki również pięknie wyglądają, ale czasem mam wrażenie, że za dużo w tym śmiertelnej powagi. Idealnie ułożone włosy, makijaż, muszę być naj. A tutaj widać radość i luz i elegancję:)

  ReplyDelete
 9. Zachwycająca kolekcja! Te sukienki sa po prostu obłędne♥ a Pani Joanna to piękną kobieta z klasą, uwielbiam!

  ReplyDelete
 10. Podobaja mi się te koki - loki na głowach modelek. Fantastyczne!

  ReplyDelete
 11. Dziękujemy za cudowną relację z imprezy:-) damidays.com

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts