La Mania Fall/Winter 2013

Ułamek tej kolekcji mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy na imprezie w londyńskim Josephie. Cała zaś została pokazana światu w czasie Londyńskiego Tygodnia Mody w arkadach Opery Królewskiej.
Mam problem żeby opisać swoje wrażenia a jednocześnie nie powtarzać się z recenzją z poprzednich kolekcji, które opływają w zachwytach. Wiecie już jak bardzo kocham ich projekty i to od samego początku powstania firmy. Nie inaczej jest także i tym razem. W zasadzie dwa słowa (które ciągle powtarzałam w wywiadzie dla TVN)to klasyka i minimalizm formy. Nie znajdziecie tu zdobień, udziwnień oraz rażących zestawów kolorystycznych. La Mania to marka, która tworzy ponadczasową linię ubrań ocierającą się o trendy a nie ślepo za nimi podążająca. Wszystko jest przemyślane i bardzo starannie zaprojektowane. Nie sposób nie sięgnąć tu znów do porównania z architekturą. To właśnie linia kroju tworzy tak wyrafinowane sylwetki, które same w sobie stanowią szyk, klasę i budują bardzo elegancki, kobiecy wizerunek. Kolekcja zimowa w przeciwieństwie do letniej bardziej przypomina lata 60-te, nowością jest zdecydowanie pepitka i żakard. Jestem fanką tej kratki, to niewymuszona elegancja, deseń dzięki  któremu zbudujemy różnorodny look - wyrafinowany ale wciąż bardzo klasyczny i prosty. Można ją łączyć z wieloma częściami garderoby od jeansów, po ołówkowe spódnice a także ciekawie wygląda kontrastując z żywym kolorem. Żakard podobnie jak aksamit jest bardzo luksusową tkaniną i fantastycznie sprawdza się w duecie z wełną. Jest to dość ciężki materiał i sam w sobie bogaty ze względu na wzornictwo. La Mania ukazała go w sposób bardziej subtelny i lekki. Jak zawsze mam już kilka swoich typów ''must have'' mam nadzieję, że i Wy znajdziecie coś dla siebie.

A small piece of this collection we could see for the first time at the party at London's Josephs. All of it was shown to the world at the time of the London Fashion Week in the Arcades of the Royal Opera House.I have a problem to describe my feelings and at the same time not to repeat the review from previous collections, which I praised so much. You already know how much I adore their designs and it's from the very beginning when the company was founded. And this time is no different. Basically two words (which I still repeated in an interview with TVN :-)) is a classic and minimalism. You will not find here decorations, weird and glaring color sets. La Mania is a brand that creates a timeless clothing line which stay trendy rather than follow them blindly. Everything is well thought out and very carefully designed. It's impossible to reach here again to compare it with the architecture. It is a line cut that creates so sophisticated silhouettes, which themselves are chic, class and build a very elegant, feminine image. Winter collection in contrast to the summer one - more reminiscent of the 60s. The novelty is definitely the Argyle and Jacquard. I'm a fan of the grill, it's effortless elegance, the pattern through which we will build various looks - refined but still very classic and simple. It can be combined with many parts of the wardrobe like jeans, pencil skirts and also looks interesting with vivid colors. Jacquard like velvet is very luxurious fabric and fantastic works with wool. This is a pretty heavy material and rich in texture. La Mania released it in a more subtle and light way. As always, I already have a few favorite pieces and I hope that you will find something for you as well.

Comments

 1. Kochamy :) Zdecydowanie jedyna polska marka na światowym poziomie

  ReplyDelete
 2. piękna kolekcja już też mam swój typ;)))

  ReplyDelete
 3. kocham doslownie wszystko!! Kolejna przepiekna kolekcja!

  ReplyDelete
 4. Kolekcja śliczna ale modelka.. :(

  ReplyDelete
 5. przepiękne rzeczy !
  uwielbiam te sukienki !

  pozdrawiam serdecznie
  Marcelka Fashion

  :)

  ReplyDelete
 6. Kolekcja jest genialna!!!

  PS. Madziu dostałas mojego maila?
  Pozdrawiam,
  Kasia

  ReplyDelete
 7. Chcialabym kliknac lubie to :)). Madziu tez napisalam Ci wiadomosc, czy doszla ? Strasznie zalezy mi na odpowiedzi :)

  ReplyDelete
 8. niestety nie wiem;-( prosze jeszcze raz

  ReplyDelete
 9. jakie bedą największe hity wiosenno-letnie oprócz białych szpilek? Zrobisz listę może? Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 10. etykieta trendy zapraszam ,pisałam już ;-)

  ReplyDelete
 11. podobają mi się taki mini-klosze. Typowo kobiece z sexapilem :-)

  ReplyDelete
 12. cudowna kolekcja, nie moge sie napatrzec!

  ReplyDelete
 13. Madziu napisze Ci moja wiadomosc tutaj bo i tak moderujesz komentarze wiec nie musisz go publikowac. Jestem studentka mody na dunskiej uczelni Teko. W poniedzialek zaczynam projekt w ktorym musimy zaprojektowac meska kolekcje. Kolekcja Ma opierac sie na wywiadzie z mezczyzna z przedzialu wiekowego 16-19 lub 35-55 na temat tego co jak i dlaczego kupuje. Jakie potrzeby wypelniaja dane proddukty odziezowe. Jako ze chcialabym zaprojektowac cos high fashion pomyslalam ze byc moze Twoj maz chcialby zostac przedstawicielam mojej target grupy i odpowiedziec na kilka pytan :). Bede wam bardzo wdzieczna za pomoc! W zamian z przyjemnoscia przedstawie wam efekty swojej pracy :) pozdrawiam. I prosze o kontakt: magdallen.g@gmail.com

  ReplyDelete
 14. Magdallen chetnie pomoge wyslij pytania na info@knitter.eu

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts