Anna Karenina - The Costumes

One of my favourite this year for Academy Award in Best Costumes Design category.

In the pictures below you can see how Jacquline Durran transformed designs into beautifull costumes.

Please also notice stuning jewelery from Chanel.

To mój faworyt tegorocznych Oscarów w kategorii Najlepszy Projekt Kostiumów.

Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć jak Jacquline Durran zamieniła swoje projekty na przepiękne suknie noszone w filmie przez Keire.

Proszę zwrócić również uwagę na cudowną biżuterię od Chanel, która wspaniale dopełnia kreacje Anny Kareniny.

 

Comments

  1. Szczerze muszę powiedzeć, że mnie cała produkcja Anny Kareniny zawiodła... nie kupiłam jej! Książkę czytałam jako natolatka i moje wyobrażenie pięknej dostajnej Kareniny i Wrońskiego było zupełnie inne. Także kostiumy nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia, a wręcz przeciwnie - sukienki zdawały się być niedopasowane do aktorki, odstawały jej tu i ówdzie... Nie, nie tak sobie to wyobrażałam! I tym razem idąc do kina się zawiodłam. A jestem wielką fannką filmów kostiumowych... chciałabym się czasami przenieść do tamtych czasów, by choć raz przejść się ulicami miasta w pięknej sukni, w blasku naftowych latarenek.

    P.S. nie komentuje już wyboru aktora na Wrońskiego, bo wogóle tego nie rozumiem!

    ReplyDelete
  2. Ja też muszę się zgodzić z opinią wyżej. Film mnie zawiódł. Cała koncepcja filmu jako sztuki teatralnej była sztuczna. Dożo lepsza była wersja z Sophie Marceau - tam przynajmniej Wroński wyglądał jak mężczyzna z krwi i kości. W nowej wersji Wroński wygląda jak podlotek któremu spodobała się starsza kobieta. Kiera też zawiodła, przynajmniej wizualnie powinna przygotować się do roli i przybrać parę kg. bo Karenina miała kobiece kształty. Wszystko w tym filmie było nie takie jak być powinno. Jedynie właśnie kostiumy i piękna biżuteria były warte uwagi no ale nie po to idzie się go kina,,,

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts