Student's Pop Up Store in Highcross Leicester

To coś z gatunku wiadomości lokalnych ;-). Bardzo podoba nam się ta inicjatywa i może ktoś kiedyś i w naszym kraju wpadnie na taki lub podobny sposób promocji nowych i zdolnych projektantów.
W Leicester  mieście, którym mieszkamy został otwarty tak zwany "pop - up store" w którym prace swoje sprzedają studenci De Montfort University wydziału fashion. Naszym zdaniem jest to bardzo fajna forma zderzenia ich artystycznych kreacji z komercyjną rzeczywistością. Tutaj ich prace nie są mierzone i oceniane przez krytyków mody czy profesorów. Tu zwyczajnie rynek i klienci decydują, który z nich trafia swoimi projektami w ich potrzeby i gusta. Świetny pomysł - brawo!


Comments

 1. Rewelacyjny pomysł i świetne warunki dla młodych talentów. Uważam, ze powinno być całe mnóstwo właśnie takich butikow, bo wiele początkujących projektantów są po prostu niedocenianych

  ReplyDelete
 2. co to za szkoła i gdzie ona się znajduje ?

  ReplyDelete
 3. W Polsce juz jest taki sklep np w warszawskiej Promenadzie

  ReplyDelete
 4. U nas też tak jest. Odbywaja się tzw "Ściegi ręczne" w całym kraju raz na jakiś czas i są tam fantastyczne rzeczy. Ubrania które sie tam pojawiaja są cudowne i znikaja w oka mgnieniu :)

  ReplyDelete
 5. Wspanialy pomysl! Nawet nie wiem czy tu w Stanach cos w tym stylu jest? ale np. byloby super jakby uczestnicy Project Runway otworzyli tego typu sklep. Napewno Sales bylyby z duzym profitem;)

  ReplyDelete
 6. przypomina mi to polski sklep internetowy http://shwrm.pl/ :)

  ReplyDelete
 7. Swego czasu była taka Fundacja YPDF w Promenadzie obok butiku Zienia i ja również wystawiałam tam swoje rzeczy, to było miejsce z różnoraką odzieżą casual i elegancką. Można tam było kupić rzeczy znanych i mniej znanych projektantów, czasem w śmiesznie niskich cenach

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts