Helmut Newton's SUMO

Album SUMO to największa i najdroższa książka XX wieku. W całości poświęcona pracom Helmuta Newtona, genialnego fotografa o zupełnie innym podejściu do ciała kobiet. Jego fotografie są prowokacyjne, wieloznaczne, czasami szokujące lub romatyczne, jednak nigdy nie pozostawiają widza obojętnym. Dla mnie obok Avedona to najznakomitszy fotograf.
Sam album liczący ponad 400 stron, ważący około 30 kilo, o wymiarach 50 na 70 cm został wyprodukowany w ilości 10.000 sztuk. Wszystkie egzemplarze miały swój unikatowy numer i własnoręczny podpis Newtona. Obecnie ciągle jeszcze można kupić w wydawnictwie Taschen tą pozycję za kwotę 15 tyś. $. Album numer jeden, który oprócz autografu mistrza zawierał podpisy 100 innych osób, których zdjęcia możemy znaleźć w albumie sprzedano na aukcji w Berlinie za ponad 400 tys. dolarów.
Niedawno wydano pomniejszoną wersję książki choć muszę przyznać, że dalej jest ona imponujących rozmiarów no i bardziej przystępna cenowo. Dołączany jest do niej stojak dzięki czemu znacznie łatwiej się ją ogląda oraz można ją pięknie wyeksponować (do pierwszego wydania dołączany był specjalny stolik wykonany przez Philipa Starck).
Bardzo polecam wszystkim miłośnikom fotografii i mody.

Comments

 1. Coś niesamowitego. Marzeniem by było przejrzeć ten album i delektować się pięknem. Pozdrowienia.

  ReplyDelete
 2. Album w tej wersji prezentuję się imponująco.
  Piękne zdjęcia. Pozdrawiam :)

  ReplyDelete
 3. czytałam że kosztuje 9 tyś Ł. Nie szkoda ci było pieniędzy? Może warto było kupić mniejszą okrojoną wersję?

  ReplyDelete
 4. Każdy wydaje pieniądze na to co chce więc nie rozumiem frustracji sunshine... Cena na pewno odpowiednia do takiego cuda :-)

  ReplyDelete
 5. dziewczyny nie kupiliśmy go za 15 tys dolarów, znacznie taniej, pozdrawiam

  ReplyDelete
 6. z niecierpliwością czekam teraz na album Avedona który także zamówiłam

  ReplyDelete
 7. no jeśli nie za 15 tyś to się jeszcze zgodzę. Jak jest okazja to trzeba brać :)

  ReplyDelete
 8. Magda, Twój blog jest dla mnie inspiracją. czerpie z niego dużo wiedzy,pomysłów. jest świetny i bardzo go lubię. dziękuje Ci, że go prowadzisz. życze Ci dalszych chęci i wytrwałości. Olga

  ReplyDelete
 9. Olga dziękuje strasznie mi miło czytać takie komentarze

  ReplyDelete
 10. Uwielbiam jego zdjęcia.W moim pierwsyzm poscie jest jego zdjęcie- nagiej kobiety w kuchni! :) Jedno z moich ulubionych!:)

  ReplyDelete
 11. No to polecam wystawe zdjec HN w Grand Palais w Paryzu - do 17 czerwca - zreszta to pierwsza wystawa jego zdjec we Francji...
  http://www.grandpalais.fr/fr/Accueil/p-93-Accueil.htm
  pozdrawiam
  anka

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts