Czapki z głów ....

Znany z doskonałej jakości,  wyrafinowania i ponadczasowej elegancji, przez lata 'Borsalino' stał się międzynarodową ikoną,  jedna z najbardziej fascynujących  marek, której symbolem  jest filcowy kapelusz.
''W przeszłości kreowaliśmy styl pokoleń, dzisiaj tworzymy styl dla nowych ...''.Historia marki jest typowo familijna sięga roku 1857 a Giuseppe Borsalino stanowi fundament tego, czym jest najbardziej prestiżowy kapelusz na całym świecie. Z jego rąk bowiem wychodziły najbardziej pożądane kapelusze . Po przeprowadzce do Francji i zdobyciu tytułu ''hat master'' postanowił powrócić do Allesandrii, otworzył mały warsztat i tworzy pierwszy rozdział historii dynastii.
Tak zaczął się jego sukces, liczba wykonywanych kapeluszy stale wzrastała a marzenia o małym warsztacie przekształcił w duży zakład rzemieślniczy. Na początku dwudziestego wieku ponad 60% jego kapeluszy szła wyłącznie na export. Nosi się je po dzień dzisiejszy w Nowym Jorku, Paryżu czy Londynie.
Wiele gwiazd kochało projekty tej marki min.Charlie Chaplin, Gary Cooper, Robert Redford czy Orson Welles. Obecnie do fanów Borsalino należy Kate Moss,Johnny Depp, Jamiroquai, a nawet Naomi Campbell. Kilka zdjęć z kolekcji poniżej .... Comments

 1. Takie kapelusze kojarzą mi się z młodym Alem Pacino. Fajne, zawsze można się czegoś dowiedzieć, a o to w Internecie chodzi.
  http://allergygirl.pl

  ReplyDelete
 2. Kapelusz z zameczkiem najjjlepszy!:D

  ReplyDelete
 3. Świetne! Bardzo podobają mi sie kapelusze, ale niestety u nas w Polsce zabiliby mnie wzrokiem :( bardzo żałuje, ze u nas ich nie noszą... Ale może za 15 lat :)

  ReplyDelete
 4. EdytKa no bez przesady :) ja często widzę dziewczyny w kapeluszach,a nawet coraz częściej w toczkach :) także nie jest tak źle,a zresztą gdybyśmy tak na ludzi patrzyli to pewnie wszyscy byśmy w workach na ziemniaki biegali :)

  ReplyDelete
 5. dokładnie, ważne by robić swoje a jak brać przykład to tylko od najlepszych, nie oglądać się za siebie ;-)

  ReplyDelete
 6. Jakoś nie wydaje mi się aby w Polsce było aż takie zacofanie ...
  Pewnie w małych miejscowościach jest trochę inaczej ale zapewniam ,ze w dużych miastach nie zabija nikt wzrokiem osoby w kapeluszu.
  Takich co się oglądają można spotkać wszędzie .Zawsze się znajdzie taki któremu coś się nie spodoba albo też spodoba bardzo i dlatego się oglądnie )))
  Ostatnio spotkałam się z opisem na Allegro ,, sprzedaję bo jestem z małej miejscowości i ludzie dziwnie na mnie patrzą ,,
  a ową ekscentryczną rzeczą była długa plisowana spódnica .

  ReplyDelete
 7. Zgadzam sie w 100%... W małych miejscowościach tak właśnie jest. Ja niestety w takowej mieszkam hihi ale jestem bardzo często w stolicy i widzę, ze tam każdy ma swój look i niczym sie nie przejmuje.

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular Posts